Rastgele seçtiğiniz kitabın 20. sayfasındaki ilk cümle nedir?

(ilk tam cümle olsun. bir önceki sayfadan gelen cümleyi almayalım.)

Bir de o cümlenin size çağrıştırdığı şeyi veya sizle ilintili olan herhangi bir bağlantısı olup olmadığını soruyorum. bütün cümle olmasa bile içinde geçen kelimelerle de ilgili olabilir. (duyurucu burda anketten sıyrılmaya çalıştı.)

******************
bu da benim cevabım:

"To innovate and succeed, the new mass collaboration must become part of every leader's playbook and lexicon."

Wikinomics kitabından.

bu cümlenin benle bağlantısı gelecekte olacak sanırım.

giovani benim dil partnerimdi.

eat pray love kitabından
  • Aslan Yürekli  (14.03.11 18:22:00 ~ 18:23:33)
malzemede çekme emniyeti 10 N/mm^2 olduğuna göre t kalınlığını hesaplayınız.

mukavemet dersi alıyorum 3.kez. baya bi bağlıyız yani uzun süredir.
  • ronaldo17  (14.03.11 18:22:12 ~ 18:22:45)
''Neyse, bu saatte arama, yüreğine inmesin. Anası babası nerede?''

(bkz: her temas iz bırakır)
  • jameskeenan  (14.03.11 18:25:16)
Macondo 'da dünyaya gelen ilk insan sıfatını taşıyan Aureliano, martta altısına basacaktı.

Evet, ben de mart ayında doğmuşum.
  • dnk3r  (14.03.11 18:26:45)
"nehlüdov kadına kur yapan bir subaydan söz edildiğini duyuyor ve bu durum onu bir yandan kıskandırarak üzüyor, öte yandan da boğazına kadar battığı bir yalandan kurtulma umudu vererek sevindiriyordu."

tolstoy-diriliş

adam terazi burcu büyük ihtimalle.
  • onuruno  (14.03.11 18:32:25 ~ 18:33:31)
"doğum sancıları içinde yatarken, açık bir pencereden gece boyunca akapella şarkılar söyleyen delikanlıların seslerini duyabiliyordum."

hmm benimle pek bi bağlantısı yok, evet :)
  • tepedeki psychedelic adam  (14.03.11 18:33:54)
Brian, "Gerekli Şeyler"in açılışından önceki gün eve dönerken bisikletine binmedi.
Ruhlar Dükkanı, Stephen King

hiçbir ilgisi yok :/
  • yanginmerdiveni  (14.03.11 18:41:17)
ingilizde bol gelirli bir bay sarki soyluyor
sevda sözleri c. sureya

  • un  (14.03.11 19:03:21)
"orada çekiçle-örs arasında farkında olmadan çelikleştik."

alev coşkun - hasan ali yücel

olmadı bende. pek alaka bulamadım :)
  • orange coffee  (14.03.11 19:16:14)
"Von dem Typ, der mir gestern seinen Helm ins Gesicht gefeuert hatte."

anna gavalda'nin bir kitabindan.
  • mamu  (14.03.11 19:49:37)
değişip duran seyircilerden ayrı bir de onların seçtiği sürekli gözcüler vardı ki, ne tuhaftır, hep kasaptı bunlar ve görevleri üçer üçer açlık şampiyonunun başında beklemek, kimse görmeden bir şey yememesi için onu göz altında tutmaktı. (kafka, akbaba)

:)) benimle olan bağlantısı şu an diyet yapıyor olmam olabilir ve dolayısıyla kendi kasabım oluyorum.
  • kayranin kedisi  (14.03.11 19:53:40)
Oppenheimer tarafından yapılan bir diğer deneyin sonucu ise şu faydalı tavsiyeyi ortaya çıkardı:Daha akıllı görünmek için eş anlamlı kelimelerin daha karmaşık olanını seçmeyin.

"gündelik hayata dair 104 garip bilimsel gerçek, ntv yayınları" :)

çağrışım: kelime süslemeye gerek yok, sade yalın anlatımın iyi olduğu çağrışıyo:)
  • maltiner  (14.03.11 19:59:01)
"Estragon: Bekliyoruz."
Godot'yu Beklerken - Samuel Beckett (Kabalcı)
ben de bekliyorum
  • sicrayan geyik  (14.03.11 20:00:46)
Dear Nikki,
Because we don't like it.

(bkz: He's just not that into you)
  • inthechaos  (14.03.11 20:05:41)
"Greklerin içine değin girmiştir."

Tragedya'nın Doğuşu, Friedrich Nietzsche, Say Yayınları, 2. basım, 1994.
  • lazarus  (14.03.11 20:05:42)
''Sonra kanı gördü''.
Ken Grimwood-Kayboluş

  • Chit  (14.03.11 20:10:05)
This book will touch on some aspects of systems in state-space form, but a through study of linear systems, including state-space concepts, is beyond the scope of this book.

Mathematical Methods and Algorithms for Signal Processing.

en yakinimdaki kitap buydu. durum-uzay'i salla sen nabican demis, salliycam demek ki.
  • leci  (14.03.11 20:21:52)
Unutmak, olağan karşılamak istediğim çarpıcı gerçek gene içime işlemişti.

masumiyet muzesi.
  • aklimiseveyim  (14.03.11 20:36:36)
afrikalı leo

"doğumumdan bir hafta sonra babam berber hamza'yı beni sünnet etmesi için çağırdı ve bütün arkadaşlarına bir şölen verdi."
  • bira sisesi kapagi  (14.03.11 21:14:00)
In this text, three factors are derived for arithmetic gradients: the PG factor
for present worth, the AG factor for annual series and the FG factor for future
worth. There are several ways to derive them.
engineering economy 6th ed.
  • nekodunlangafana  (14.03.11 21:34:59)
Kısacası, güneşin büyüleyici bir biçimde aydınlattığı bu salonda, çevresinde bulunan herkesle kusursuz bir biçimde bağdaşsa da, toplumsal kökeni gizemli.

Teorema - Pier Paolo Pasolini

ayrıksılığı, merak yaratmayı, çağrıştırıyor. kendini tümüyle göstermemek (paylaşacakları olmasına rağmen etraftakilerin çoğuyla paylaşacak şeyler bulmakta zorlanmak, gündeliğin basitliğinden sıkılmak yüzünden ise eğer) bana pek yabancı diyil.
  • tedirginlik hucresi  (15.03.11 02:27:14)
böyle şeyler söyleme bana.N'olur böyle şeyler söyleme
C.Süreya/Onü. Günün Mektupları

  • ozkaya  (15.03.11 17:15:31)
"Kamulaştırma bedeli ile kesin hükme bağlanan arttırım bedeli nakden ve peşin olarak ödenir."

  • overdose  (18.03.11 15:37:55)