vistada browser problemi

vista explorer, opera, firefox, hicbir browser ile sayfaları açamıyorum, can not display the webpage mesajı geliyor. işin garibi messenger bağlanabiliyor. daha önceden bu bilgisayarla rahat rahat giriyordum ne oldu anlamadım. bağlantı da wireless bu arada. teşekkürler.

bazen güncelleme yaptığında terbiyesizleşebiliyor vista.yakın zamanda epdate yaptıysanız geri yükleme yapabilirsiniz.bir keresinde yardımcı olmuştu bana.

  • aysiku  (28.02.08 21:00:30)
Aynı sorun şu an bir arkadaşımda mevcut. Fakat o opera ile bağlantı kurabiliyor. Deli olmak üzere ne denediysek kâr etmedi :)

  • alkolik imam  (28.02.08 21:10:59)
evet maalesef hiçbir browser kullanılamıyor bağlantı olmasına rağmen, şimdi denedim bazı programların guncellemeleri de aynı durumda. sadece explorer çalışıyordu bir ara, o da çalışmaz oldu.
konuyu araştırırken nette benim de karşıma windows güncellemeleri çıktı, şimdi hepsini teker teker siliyorum. umuyorum harcadığım zamana değer.

  • oxibrinth  (28.02.08 21:22:21)
dediğim gibi ben update leri geri alınca düzelmişti.aynılarını birdaha yüklediğim zaman bir sorun yaşamamıştım.yavaş yavaş düzelicek sanırım bu sorunlar ama şimdilik en iyisi bu.

  • aysiku  (28.02.08 22:37:44)
silinemeyen 2si hariç tüm güncellemeleri silmeme rağmen yine de düzelmedi. teşekkürler.

  • oxibrinth  (28.02.08 23:12:20)
Dns'yi kontrol etmişsinizdir sanırım?

  • colonizer  (28.02.08 23:54:55)
valla dns otomatik gözüküyordu zaten. opendns denedik o da kar etmedi.

  • oxibrinth  (29.02.08 00:30:42)
omrumuzu yedin vista :&

  • algoritma  (29.02.08 07:20:49)
Bir de vista'da bazen tarayıcının güvenlik ayarlarını kapamak ya da değiştirmek gerek diyollardı ama kesin bilgim yok.

  • colonizer  (29.02.08 07:44:39)
proxy ayarlarina bir bakin, "automatically" falan secmek lazim galiba

  • turkish tekila  (29.02.08 10:10:31)
güvenliği de kapamamıza, firewallı kapamamıza ya da browserları firewallden geçirmemize, ve bütün proxy, dns, ip adreslerini otomatiğe bağlamımıza rağmen sonuç aynı. hatta system restoredan 3 gün öncesine almayı bile denedik. şimdi google earthi denedim o da çalışıyor msn gibi. ama antivirüs updateleri çalışmıyor mesela... ulan.

  • oxibrinth  (29.02.08 20:00:10)