kpss for mühendis

Merhaba dostlar,

nisanda askere gidiyorum da askere gitmisken bi kpss ye basvurayım fırsat bulursam bi askere kpss kitabı goturup okurum diyorum.
kitap olarak ne onerirsiniz?
mühendisler kpss de hangi bolumleri yapar(herkes dalına gore ayrı bolumlerı mı yapıo?)
kitaplara bolumlere gore farkeder mi?

soruları cevaplayana rahat uyuma garantisi veriyorum.

genel yetenek-genel kültür bi de istersen ingilizce sınavına giriyorsun sanırım. genel kültür için ufak cep kitapları oluyor sanırım. tarih, anayasa falan açar açar okursun şahsi fikrim.

  • amroth  (03.03.11 09:27:33)
mühendis kadrolarına başvurmak istiyorsan 2012'deki kpss'ye gireceksin. bu seneki bize yaramıyor.

  • dunyayi kurtaran adamin babasi  (03.03.11 10:16:37)
internette konu hakkında şöle bi soru cevap buldum.

b kadrosundan kasıt nedir acaba?

başlık = 2011 kpss hakkında mühendisler..

soru = arkadaşlar 2011 kpssye girmemiz fayda sağlar mı bize?yardımcı olan olursa sevinirim ..

cevap = b kadrolara başvuramazsın, ancak çift yıllarda yapılan sınavlar ile ataman olur..

2011 ile ancak a kadrolara yani uzman, uzman yardımcılığı vs.. kurumların mülakatlı alımlarına başvurabilirsin..
  • kolpaci  (03.03.11 15:47:41)