iphone 4 no sim card installed hatası

londra'dan bi iphone4 alıp turkcell hat ile kullanmak niyetindeydim. gel gör ki turkcell micro sim kartımı takmama rağmen telefonda "no sim card installed insert a valid sim with no pin lock to activate iphone" yazıyor ve emergency calls'tan öte gidemiyorum. bu sırada itunes'ta da "there is no sim card installed in the iphone you are attempting to activate" yazıyor.

nedir bu aletin derdi? ingiltere apple store'dan aldığıma göre jailbreak falan yapmadan kullanıyo olmam gerekmez mi?

netlock varsa?

  • hubble  (02.03.11 22:59:16)
bu durumda cihazın garantisini bozmadan ne yapabilirim?

  • amiga 500  (02.03.11 23:19:22)
amerikadan alinanlar icin ilk acilista aktivasyon yapilmasi gerekiyordu.. mesela amerikadan alinan icin at&t sim karti takip aktivasyon yapmak gerekiyor.. londra'dakiler factory unlocked olarak satiliyor diye biliyordum.. aktivasyon istememesi gerekiyormus gibi geliyor ama tam bilemedim..

  • buzzlightyear  (02.03.11 23:42:14)
ben de öyle bildiğim için aldım ama bi türlü telefonu açamıyorum

  • amiga 500  (02.03.11 23:45:13)
applestoredan alinsa da arada sirada simlocklu denk geliyor. bizim bi arkadas almisti oxford streetten. simlocklu cikti, degistirdi.

  • arnatuile  (03.03.11 00:31:54)
hangi firmaya aitse onun simkartı veya aktive kartla aktive edilebilir ancak simlock olayı cozumlenmiyor maalesef

  • kevin durant  (03.03.11 00:49:43)
4.3 açıklandı unlock çıkacak bu ay içinde.
şu an telefonu kullanmak için snowbreeze 2.2 idi sanırım. onu kullanman lazım.
hactivate edecek ve kullanıma açılacaktır.
hangi operatörün uk kartıysa o kartı bulur ve takar da itunes a baĞLARSAN öyle de çalışır ;)
ben AT&T kartı getirttim sırf bunun için..
  • ozdek  (03.03.11 09:06:07)
saçma bi şekilde sim cardta sorun varmış, yeni sim kart aldım sorun çözüldü.

  • amiga 500  (10.03.11 10:02:03)