20lik diş, çılgın çocuk

sevgili duyuru sakinleri,

yaklaşık 1 yıldır küçük küçük ağrılarla azıcık şişmelerle bir adet alt taraftaki yirmilik dişim çıkıyor. İlk başını sanırım 6-7 ay önce gösterdi. Öyle kendi halinde takılıp çıkıyor yani. 6 ay önce de dişçiye gösterdiğimde şimdilik bir problem yok dedi bunda, röntgen çektirmedi.

gördüğüm kadarıyla diş hala düz ve normal çıkıyor ama bugün dilimle orayı yandan dürttüğümde bir tür şişkinlik, çıkıntı hissettim. ulan dedim apse geliyor sanırım, yandık. Şimdi eve gelip dikkatli inceleyince sanırım oradan yani diş kenarından(iç) da küçük bir diş dalı çıkıyor :|?.

nedir bu, başına gelen var mı, streslenmeli miyim?

durum şu ki şu an lojistik ve finansal sebeplerden dolayı bir dişçiye gitmem bana çok meşaketli gözüküyor.

dişçi olan sözlükçü varsa bana da pm atıversin sevabına

  • lord randal  (27.01.11 15:59:43)
diş yarı sürmüş vaziyette ise dişin çevresindeki diş eti ile diş arasında bir cep bulunur. bu cebin içerisine giren yemek artıkları,plak vs. diş çevresindeki diş etinde bazen de kemikte enfeksiyona neden olur. ağız açıklığında kısıtlama ve ağrıya neden olabilir. kesin çözüm dişin çekilmesidir,diş yarı çıkmış vaziyette orada bulunduğu sürece belirli aralıklarla tekrar eder durur. ilaçla şikayetlerden kurtulmak mümkündür. ilaç adı pm ile yollayayım.

  • bluedescada  (27.01.11 18:20:53)