ölüm şekli

depremde yıkılan binada beynimin patlayarak öleceğim diye ve yıldırım çarparak öleceğim diye çok korkuyorum. bu iki ölüm şekli beni benden alıyor. çok kötü hissediyorum. her depremde ve yıldırım olayında :/

nasıl kurtulabilirim ?

anketime de bakarsanız sevinirim.

sites.eksiduyuru.com

deprem olayını yeni ve sağlam yapılmış bir binanın en üst katına taşınarak atlatabilirsin. en azından evdeyken rahat uyursun. çatı katına yerleşene kadar deprem konusunda bir rahatlatma yaşatacağını düşünmemiştim, bende işe yaradı. yıldırım konusuna bir diyeceğim yok, ondan ben de korkuyorum. yine de bir psikoloğa/psikiyatriste danışabilirsin belki.

  • dasher  (17.01.11 00:47:49 ~ 00:49:22)
sadece bir kez öleceksin. bunu düşünüp kalbini ferahlatabilirsin.

  • kayranin kedisi  (17.01.11 00:48:44)
prometheus olursan defalarca ölebilirsin, bence o da bir çözüm değil.

bence de depremde kafanın patlamasından değil de günlerce göçük altında aç susuz ve karanlıkta kalarak tek başına ölmekten kork. bunu düşünürsen diğer korkunu yenersin muhtemelen.
  • cedric tweedledee  (17.01.11 01:57:26)
abi takma kafana ölünce ölmüş olduğundan bu söylediklerini hiç bir zaman bilmeyeceksin. aç bir efes

  • tonights the night  (17.01.11 07:54:59)
depremde muhtemeln yıkılan binada beynin patlamaz, kocaman bir kirişin altında kalır açlık ve susuzluktan ölebilirsin. yıldırım da genelde insana çarpmaz çok salak değilse. çok salak nedir : eline 6 metrelik demir bir çubuk alır gökyüzüne tutarak yağmurlu bir havada ben he-man'im diye bağırır. bunu mümkünse bir çatıda falan yaparsa o zaman kesin çarpar. yine de çarpmama ihtimali var.

  • ozdek  (17.01.11 09:09:53)
Dr. House der ki: "One can live with dignity, can't die with it."
meali sen hayatını asil yaşayabilirsin ama o şekilde ölemezsin.
bu konu benim de aklıma çok takılıyordu bir ara yalnız değilsin. sonra bu lafı duydum çok hoşuma gitti.
insan hep temiz bir ölüm hayal eder. böyle yatakta ya da sevdiklerinin yanında. daha az acıyla, daha az kanla.ya da inandığımız şey için savaşırken, güneşli bir günde,
sevdiğin kazağın üzerindeyken, güzel bir mevsimde filan.

kısacası yaşamını seçebilirsin ama ölümünü seçemezsin.

Bunu bir sürpriz olarak düşün. göçüp gitmiş sevdiklerinle buluşmak için gizemli bir yol.
Gerçek evine dönmek için bir davetiye.
Ölümü düşünmek iyidir. insanın eylemlerine çeki düzen verir.
Allah çok merhametlidir. çektiğin her eziyet ve sıkıntı affa ve kurtuluşa vesiledir.
Dediğin şekilde ölenler de şehittir zaten.

Allah cümlemize hayırlı ömür ve hayırlı ölüm versin inş.
  • zasch  (17.01.11 12:26:01)