Laptop ekranimi kirdim

Dell Studio XPS 13 bilgisayarimin ekraninin sag 1/8'inde aylardir bir problem vardi. ekranini 3-4 saatten fazla kapali (yatay) tuttugumda bilgisayari tekrar kullanmak icin acinca bu 1/8lik kisimda siyah titresimler ve renk ve goruntu bozulmalari yasiyordum. uzerine hafifce bastirmadigim surece saatlerce orada kaliyordu. bugun o hafifce bastirmam ekranda bi kirik olusturdu. artik o 1/8 kisim surekli titresiyor, ama asil kotusu yatay ve dikey alakasiz cizgiler geldi ekrana, ekranin sag alt kenarina azicik dokunsam tamamen gri bir ekran geliyor karsima. sonuc olarak simdi kirik ve ne oldugunu bilmedigim baska bir probleme daha sahip bir LCD'ye sahibim.

Soru su, yakin zamana teslim etmem gereken bir projem var ve bu proje icin gerekli butun onemli programlar laptopumda. baska bilgisayarim da olmadigi icin baska bi yere yukleyemiyorum. Bu yuzden:

1)Bu degisim isi ne kadar zaman surer?

2)Ankara'da Dell servisi nerelerde var, oneriniz var mi?

3)Kaca patlar? Laptop 13 inc ekrana sahip.

not: Garantisi var hala ama garantinin gececegini zannetmiyorum.

bir kac gun once bende duyuruda sormustum yanit alamadim benim kirdigim hp g5000 diye bir laptopdu.dun yaptirdim 120 dolar verdim.

  • cizgilipijama  (15.12.10 23:23:59)
sayin cizgilipijama, dun yaptirdiginizi soylemeniz bu isin 1 gunde halledilebilecegi anlamina mi geliyor?

  • tom riddle  (15.12.10 23:29:01)
20 dk surdu toplam.

  • cizgilipijama  (15.12.10 23:38:17)
Geçici çözüm olarak harici bir monitör bağlayabilirsiniz. HDMI ya da VGA girişinden.

  • liriamer  (16.12.10 00:49:31)
su anki maddi durumumla o da pek mumkun degil maalesef, yine de tesekkurler.

  • tom riddle  (16.12.10 01:07:06)