80'lerde cocuk olanlar

Bir oyuncagin adini hatirlamaya calisiyoruz. Icinde bulundugumuz ders icin lazim. Tarif etmeye calisayim. Lego gibi bloklar halindeydi fakat her yuzunde dikenler vardi, Kimisi dikdortgen bloklar seklindeydi, kimisi uzun cubuklar halindeydi. Tipini gorseniz hepiniz hatirlarsiniz fakat bize ismi lazim.

Sagolun var olun.

jenga

  • Aslan Yürekli  (01.12.10 09:40:32)
ya bende var onlardan da, onların özel bi adı var mı hakkaten? takmalı derdim ben. yani aslında takmalı dediklerim legonun daha irice yuvarlaklılarındandı, bunlara da takmalı derdim gibi hatırladım birden nedense.

  • benyazdimoldu  (01.12.10 09:44:22)
(bkz: k'nex)

  • weeping guitar  (01.12.10 09:46:56)
Yok arkadaslar k-nex de degil. k-nex den daha eski bu. Fotografini koyayim diyorum ama adini bilemeyince bulmak da zor oluyor.

  • kisaltma kablosu  (01.12.10 09:55:00)
jenga veya knex değil.
bu böyle bildiğiniz dikenli gibi olan legolar.
tarak gibiydi birbirine geçiriyordun.
90larda çocuktum ama anasınıfında oynardık bunlarla.
  • kayip cocuk  (01.12.10 09:56:30)
benim aklıma gelen k'nexler değil. baya lego blokları gibi her tarafı kirpi gibi diken diken olan, yani herhangi bir yerinden birbiri içine geçebilen şeylerdi. dikdörtgenin her yüzünde dikenler var, iki büyük yüzünde n tane, diğer yüzlerinde 2-3 sıra.

  • benyazdimoldu  (01.12.10 09:58:50)
@benyazdimoldu onun adi neydi iste

  • kisaltma kablosu  (01.12.10 10:00:25)
takmalı işte:D yok hakkaten özel bir isim kullanmadığıma eminim. ben de merak ettim şimdi çok.

  • benyazdimoldu  (01.12.10 10:02:00)
biliyorum bende de vardı onlardan hatta uzun çubuk gibisi sarıydı, dikdörtgenler mavi. adını bilemedim ama

  • overdose  (01.12.10 10:13:01)
kaktüs lego :))

bulması zor oldu ama (adı aklıma gelmedi bi türlü)

işte görseller..

www.gunisigioyuncak.com
ozgunoyuncak.com

360 prç 70 tl ye satılıyormuş.. nostalji yaşamak isteyen alabilir.. (özgün oyuncak satıyor)
  • zexustewas  (01.12.10 10:45:05)
ooo... baya gelişmiş yalnız parçaları görmeyeli. :)

  • benyazdimoldu  (01.12.10 10:47:46)
ing. adını buldum: stickle bricks :)
en.wikipedia.org

  • pyro clustic flow  (01.12.10 10:54:16)
sözlükteki (bkz: noper) mi bu yoksa?

  • benyazdimoldu  (01.12.10 11:21:07)
aa, böyle bişey vardı gerçekten <3

  • frzn  (01.12.10 11:48:18)
noper adı...benyazdimoldu doğru hatırlıyor...

  • denzo  (01.12.10 12:52:00)
bence arkadaşın bahsettiği bu da değil. bunlarda süperdi ama bi şey vardı tahtadan böle sabahtan beri arıyorum delirmek üzereyim ve daha geçen gn internette bi yerlerde görüp ahh ahh ne zaman geçmiş be diyerek içlendim. ya biri bulsun allah aşkına. ben de delicesine arıyorum ve eminim aklı çocukluğunda kalmış bir sürü insan daha deliriyor şuanda... oyyy yaktın bizi kisaltma kablosu

  • alss  (01.12.10 12:59:41)
3 boyutlu mekanik zeka küpü diyo internette. bu sefer vallaha da buldum:) hepimize geçmiş olsun.
ama bu seferde buraya fotoğrafı nasıl ekliyeceğimi bulamıyorum:(
ya google görsellerden aratın işte 2. sıradaki tahta olan:)
  • alss  (01.12.10 13:09:19)
@alss, adam dikenli diyor, siz tahta 3 boyutlu küplerden bahsediyorsunuz. :)

noper/ kaktüs lego bence de. ve hatırlatarak yüzümde gülümseme oluşturduğunuz için teşekkürler. :)
  • vejeteryan vampir  (01.12.10 13:49:35)
Kesinlikle nopper. Bende de vardı, teey tey :)

  • sourlemonade  (01.12.10 17:34:23)
ince uzun olanları sarıydı, dikdörtgen olanları kırmızı...
adını anımsayamadım..

  • jeanluc  (02.12.10 04:36:40)
Noper cevabini verenleri her yerinden opuyorum.

  • kisaltma kablosu  (02.12.10 13:02:20)