Paranormal aktivite!

Dün gece saat 3 bucukta telefonum caldi. Telefonda esimin aradigi yaziyordu. üstüne üstlük görüntülü ariyordu. Durumu idrak edene kadar sustu teledon. Esim yanimda uyurken, telefonu da yanibasinda dururken bu is nasil olur ey dostlar? Telefonunu alip baktim, arama kaydi yok. ekran kilidini asip rasgele basmasi imkansiz. hem cok komplike hem de telefon öyle bilmeden dokunabilecegi kadar yakininda degil.
Uyurgezerlik durumu var desek, uyandigimda telefonun elinde olmasi gerekir, ayrica telefonunda beni aradigina dair bir kayit yok (son arama gün icinde olmus).

Nolur aciklayin sunu bana, korkuyorum lan

birazdan wikileaks'te aciklanacakmis sebebi.

  • nawres  (28.11.10 21:39:23)
eşine sarıl oku bi sübaneke uyu:) aydınlıkta görmediğin hiç bişey karanlıkta da yoktur

  • alss  (28.11.10 21:41:12)
sizin telefonunuzda var mı arama kaydı? rüya olmasın?

  • yazbitmesinsipidikterlikdolabagirmesin  (28.11.10 21:51:43)
uyku sersemliğiyle öyle sanmışsındır, belki telefonun pili bitiyordur o anda, ondan ötmüştür. ben de uyku sersemliğiyle ekranda snooze kelimesini görüp, telefon neden hollandaca olmuş lan diye bir süre düşünmüştüm, olur öyle.

  • holybullshit  (28.11.10 21:55:13)
nasıl yapıldığını bilmiyorum ama farklı bir numara seni arıyormuş gibi göstermek mümkün.
misal, a seni arıyor, sen b'sin ama telefonunda a'nın numarası değil, başka herhangi bir numara yazıyor.
nasıl olduğunu öğrenirseniz beni de haberdar edin.
  • hicazkar  (28.11.10 21:58:21)
benim eski telefonum arayani yanlis gosteriyordu bazen; mesajlari gonderenleri karistiriyordu, kendi kendine zil sesi degisiyordu. oldukca paranormal bir teknolojiye sahipti kendisi. korkmayin bence pek.

  • ansya  (28.11.10 21:58:55)
yok yahu telefon caldi. esimde uyandi hatta. telefonda da duruyor cevapsiz cagri arama kaydi.

arama görüntülü aramaydi. kamera logosu da var cevapsiz cagrinin yaninda.
Facetime ile gece vakti birseyler görme amacli trolling calismasi diyecegim ama bende uyumlu telefon oldugunu, esimin numarasini falan nereden bilecekler?
  • neronas  (28.11.10 21:59:22 ~ 22:06:19)
ismini hatırlamıyorum ama, böyle programlar var. asıl amaç ucuza görüşmek ama bizim topraklarımızda milleti işletmek için kullanılıyor. programın ismini öğrenince yazarım.

  • balpeynir  (28.11.10 22:01:21 ~ 22:01:57)
arama kaydı yok diyorsunuz, şimdi var diyorsunuz. yoksa şu an rüyada mısınız?

  • ermanen  (28.11.10 22:17:26)
telefonunuz iphone4 ise buyrun cevabini:

friendfeed.com

artik bana yemek ismarlarsin, gotunu kurtardim nasil olsa.
  • bipot  (28.11.10 22:22:58)
@bipot, cok tesekkürler. Artik gönül rahatligiyla uyuyabilirim :)

  • neronas  (28.11.10 23:05:45)
ufak bir ihtmal ile bazı telefonlar benzeşen numaraları aynı insan gibi gösterebiliyor.

mesela eşinizin numarası 0532 555 25 55 olsun ama siz onu sadece 555 25 55 olarak kaydettiyseniz ve arayan numara diyelimki 0542 555 25 55 ise eşinizin numarası olarak çıkabilir.

ayrıca elektronik sistemlerde arada bir saçma hatalar olabilir. işletim sistemli telefonlar bazen sapıtabilir yazılımsal bir bug olabilir.
  • orpheus  (29.11.10 00:02:20)