windows 7 olan modele xp yüklemek

www.pcdepo.com

linkteki bilgisayar mevcut bende. içine win.7 yüklenmiş olarak geldi. lakin ben xp kurmak istiyorum orijinal, yan sanayi tüm xp cd lerini kurmaya çalıştığımda belli yerde hata veriyor kurulmuyor.

nedendir? nasıl düzelir?

önyargıdan dolayı xp kurmak istiyorsan diyebilirim ki win7 gayet tatmin edici.

  • terp  (25.11.10 15:20:26)
win 7 üzerine xp mode kurarsan işini görür, şuna bir göz at. (bir pencere içinde xp çalışır, internet explorer penceresine benzer)

windows.microsoft.com

edit: bunu kurman için yeni bir disk bölümüne ihtiyacın yok, win 7 çalışırken yapıyorsun. hiç bir zararı yok.
  • pisekarv2  (25.11.10 15:21:29 ~ 15:27:43)
yeni bi hard disk bölümü oluşturdun mu kurmadan önce. bi de windows xp daha eski olduğu için windows 7'nin boot şeysini siler. windows 7 mi açayım xp mi diye sormaz pc. direk xp'yi açar.

sen tamamen kurtulmak istiyorsun sanırım. onu yeni anladım.

hatanın ne olduğunu yazarsan daha iyi yardımcı olunabilir. belki de elindeki cd'ler sata desteklemiyordur..
  • hububrad  (25.11.10 15:22:26 ~ 15:28:51)
bios da hdd yi ide ye getir sonra olmazsa tekrar deneyelım fakat xp driveri bulma konusnda sıkıntın olaiblir.

  • bryan fury  (25.11.10 15:40:34)