korede neler oluyor?

savaş filan..

savas zaten bitmemisti de, bence rusya ukrayna ve gurcistan'in ardindan yine nato ve dogu birligini test ediyor.. fuze kalkani geyigi ile ayni zamana gelmesi cok manidar.

  • bunubenyazdim  (24.11.10 16:30:36)
Ufak ufak çatışmalar halinde yıllardır süren sürtüşmeler ara ara alevleniyordu zaten. Yakın zamanda da olan bu. Topyekün savaş çıkması imkanı pek yok.

  • ataturkiye  (24.11.10 16:31:11)
amerikanın nükleer uçak gemisini güney kore ile ortak tatbikat için japonyadan yola çıkarmasıda kanımca buna cevap. topyekün savaşa kimsenin girmeye cesaret edeceğini sanmıyorum.
ilgili haber: www.ntvmsnbc.com

  • maden suyu  (24.11.10 17:12:13 ~ 17:13:06)
sam emmi kuzey koreye dalmak için bir bahane yarattı hepsi bundan ibaret.
dünyanın jandarması oldu deyyuslar her poka koşuyorlar.
nükleer silah denemesi yapacaklar belkide.

kuzey kore : koministen
güney kore : emperyalist uşak

ikisi yanyana olunca biri başkalarına hizmet etmek için varsa bunlar olur.
  • seyduna6687  (24.11.10 18:30:03)
japonya 2. dünya savaşını kaybettikten hemen sonra koreden çekildi bütünü ile müttefik kuvvetlerin yönetimine geçti.
amerikalılarda çekildikten hemen sonra, kore ikiye bölündü. kuzey ve güney olarak.
kuzey sovyet ve çin kaynaklıdır,güney ise amerikancı politikayı destekler.
soğuk savaş halen devam ediyor. yoksa küçücük kuzey kore ülkesinin, başka bir devleti bombalamaya götü yemezdi.
  • voyager  (24.11.10 20:07:18)