yurtdisi master ile aile'nin saglik sigortasi

Mumkun mudur? Mumkun ise nasil olur? Buradaki ingilizce ogrenci belgemi alip götursem "bu ne lan" derler gibi geliyor.

sağlık sigortasıyla öğrenci belgenin ne alakası var. buradaki olarak kastının tr olduğunu varsayıyorum. ya da sorun çok yetersiz..

  • modesttiago  (18.11.10 16:49:34)
afedersiniz, anlasilir diye dusunmustum.
Yani ben tatillerde Turkiye'ye dondugumde babamin Bagkur'undan yararlanabilir miyim?
Lisans doneminde her sene ogrenci belgesi gotururdum Bagkur'a ben.
  • natnan  (18.11.10 16:53:04)
www.hukuki.net

erkeksen durum yukarıdaki gibi. ama sgk nın anlaması için büyükelçilikten filan onaylı olarak çevirtmen gerekebilir öğrenci belgesini. kızsan zaten evli olmadığın müddetçe öğrenci olmasanda yararlanıyorsundur zaten...
  • modesttiago  (18.11.10 17:16:30)
eger iki ulke arasinda sigorta anlasmasi varsa yasadigin ulkedeki saglik sigortan turkiye'de de gecerlidir. bunun icin sigortandan bir belge alip sgk'ya ibraz etmen gerekiyor.

  • hd  (18.11.10 17:41:51)
yasadigim ulkedeki sigorta devletin tum vatandaslarina sagladigi basit sosyal sigorta. Ona ragmen biraz tuzlu (bkz: isvec). Zaten onun icin gelince bir kac kontrol yaptirmak icin soruyorum. Onun disinda calismadigim icin oyle ekstra bir sigortam yok.

  • natnan  (18.11.10 18:20:19)