[Burger King] Whopper hamburgeri sağlıksız mı?

nedir, ne değildir?

sağlıklı kelimesini burger king'in yanına ne anlamda getirdiğine bağlı. zehirlenip kusmazsın ama bir sürü yağ-kolesterol-katkı maddesi vs yemiş olursun.

  • darknum  (14.11.10 17:46:33)
Energy 670 kcal (2,800 kJ)
Energy from fat 350 kcal (1,500 kJ)

pek sağlıklı gözükmüyor buradan sanki:\

ek: bu arada bunlar wikipedia'daki değerler.
  • dambil  (14.11.10 17:48:08 ~ 17:48:57)
hamburger diyince insanın kafasında fast-food sağlıksız ürün algısı beliriyor fakat düşününce içindekiler ızgara et, soğan, domates, marul, türk yemek alışkanlıklarında ekmeği de gereğinden fazla fazla tüketiyoruz zaten, yanındaki yağda kızartılmış patates kızartmaları, kola yüzünden sağlıksız konuma geliyor bence.benimki çok basit bir yaklaşım daha iyi cevaplayabilecek ilgili meraklı gıda mühendisleri falan vardır belki.

  • freebird5406  (14.11.10 17:49:15 ~ 17:56:39)
whopper değil de happy meal ile ilgili şöyle bir video var:
gizmodo.com
ne kadar farklıdırlar bilemiyorum
  • weeping guitar  (14.11.10 17:51:16)
donmuş ve işlemden geçirilmiş et, hangi koşullarda nasıl katkılarla üretildiği belli olmayan sebzeler. gene en azından ekmeklerinde bişiy yoktur. patates kızartmasına girmiyorum zaten 1000 kere aynı yağda kızartılan patatesteki serbest radikaller ne yapar açın bakın.

  • darknum  (14.11.10 17:51:23)
etin içindeki katkı maddelerini geçtim (açıkta da kalsa bozulmayan et), burger king'te çalışmış olan birinin anlattığına göre; etlerin pişirilip satılması için 10 dakikadan kısa bir süre var, bu süre sonunda satılmayan ürünlerin kafadan çöpe gitmesi gerekirken böyle birşey yok tabii. buzluktan çıktığı gibi yüzlerce derece ısıyı bir anda yiyip tam pişmeden üstüste konan etler hazırlanmayı bekliyor, dakikalarca. bunların yanına hijyen seviyesi şüpheli elemanları da ekleyince ortaya pek de sağlıklı birşey çıkmıyor.

  • stephen dedalus  (14.11.10 18:20:51)
düşünme ye

  • photo85  (14.11.10 19:52:13)
yemeyi bıraktığımdan beri 1 ayda 2-3 kilo verdim. her yiyişimde ishal oluyodum bi de. çogsağlıklı bence

  • rebelli00n  (14.11.10 19:54:31 ~ 19:55:02)
amerikada 3 ay burger kingte calismis biri olarak sunu soyleyebilirim. Etler donmus olarak geliyor oncesi bilinmiyor ancak, kalabalik olmayan bi burger kingte whopper istediginde aninda verirlerse yeni bir tane yapmalarini soyle. Cunku saatlerce beklemis bile olabilir

  • PoscheN  (15.11.10 02:15:19)