Internetten ayakkabı almak - numara problemleri

İnternetten daha önce ayakkabı almamış biri olarak biraz yardımınıza ihtiyacım var.

Numara konusunda kararsız kaldım markadan markaya numara ne kadar değişir. şuan kullandığım ayakkabılarımın hepsi 42,5 (converse'in 3 değişik modeli ve bir lafuma bot) yani 8,5 uk'miş. Alacağım sitede sadece 8 ve 9 var. Boyum cok uzun olmadığından 9 alıp palyaço gibide gezmek istemiyorum. Daha önce 42/8 adidas bir ayakkabı kullanmıştım ve parmaklarda hafif temas vardı ama kullanmamı etkilemedi. Converselerimde eskimeye başladıkça genişledi zaten şuan biraz büyük oluyorlar diyebilirim.

Son olarak şu iki ayakkabıdan hangisini begendiniz belirtirseniz sevinirim.
(git: tiny.cc)

Siyahı

  • slymene  (01.09.10 19:27:53)
Lacoste Marcel RTT Leather Plimsolls
bunu daha çok beğendim

  • xenophobe  (01.09.10 19:32:24)
kahverenginin modeli daha çok hoşuma gitti ama altının o açık renk olan kısmını bilemedim.

  • damlanin  (01.09.10 19:33:39)
lacoste un siyah modeli (git: tiny.cc) siyah sevenlere gelsin ozaman :). kahverengi kot altında çok güzel duruyor diye düşünüyorum ondan kahverengiyi linkledim.

yabancı sitelerde okuduğum yorumlara göre puma ve nike kullananlar lacoste'ta yarım beden düşük alıyorlarmış. 8de şansımı deneyeceğim.
  • aacwarlock  (01.09.10 19:45:20 ~ 20:06:15)
git bir lacoste mağazasına ve deneyerek gör, ayağına uygun bir ayakkabı almazsan ayak yapını bozarsın.
kahverengi daha iyiymiş.

  • kayranin kedisi  (01.09.10 20:36:56)
kahverengi güzelmiş.

  • hystarie  (02.09.10 04:58:32)