Odayı ikiye nasıl bölebiliriz?

sağda resimlerde gördüğünüz odayı bölmek istiyoruz ama henüz aklımıza iyi bir fikir gelmedi. nasıl bölebiliriz? malzemeler nerden alınabilir?

bir evde pakpen ile kapatılıp bir tane de kapı konulduğunu görmüştüm ama bence oraya ahşap daha iyi gider.
edit: şimdi düşündüm mayaa'nın fikri daha güzel bence.

  • ocanal  (30.08.10 23:55:00 ~ 23:58:07)
eski tip evlerde böyle bir yeri bölmek için ahşap kapı da yapılıyormuş herhalde ki pek çok örneğini görmüştüm. yarısı buzlu cam geri kalan kısım ahşap. istiyorsan kapıyı kapalı tutuyorsun falan. tabii sizin istediğiniz gibi birşey mi emin değilim.

  • onune3012  (30.08.10 23:57:23)
bunu babama sorsan, ytong alırız, öreriz, üstüne de sıva, sonra boya, derdi.

  • pomolilik  (30.08.10 23:58:13)
ytong tuğla ya da cam tuğla kullanabilirsiniz. ytongla daha duvarımsı olur, ama cam tuğlayla daha dekoratif bi hava verebilirsiniz. yapı marketlerde bulunabilir ikisi de...

  • loveinaflipbook  (31.08.10 00:00:27)
bizim ev de aynen böyleydi. araya kartonpiyerden bir duvar ördürdük aynı renge boyadık cillop gibi 2 odamız oldu.

  • elektromaniac  (31.08.10 00:01:34)
ses yalıtımı falan da istiyorsan ytong iyi fikir, ancak üzerini öremem falan dersen evde her yer bembeyaz toz olur, çok dökülen bir malzeme.

  • mayaa  (31.08.10 00:03:20)
(bkz: kartonpiyer)

  • grgn  (31.08.10 00:08:56)
pvc akordion kapı ,hem ucuza geliyor,hem siliniyor,hem de neredeyse boydan boya açılabilitesi olduğundan çok kullanışlı

  • jai ho  (31.08.10 00:09:03)
alçıpanla bölünebiliyor

  • met  (31.08.10 00:11:50)
anaam benim odamın resminin değişik renklisi. odanın baska girisi yok gördüğüm kadarıyla. L salon oluyor heralde bu. oraya televizyonun olduğu tarafa kapı yaptırdık biz. 180 lira. bir kanadı sabit diğer kanadı açılıp kapanır bildiğin kapı.
akerdeon kapı çok kötü ya. bizim memleketteki eski evde vardı. bir boka yaramıyordu. vakit gectikce acıp kapaması çok zor oluyor.

  • ayiadam  (31.08.10 00:15:45)
biz de alçıpanla halletmiştik ev arkadaşımla.

  • firtinanin gozunden  (31.08.10 00:25:34)
asıl soru şu dostum: ne amaçla bölüyorsunuz? eğer kartonpiyerle bölerseniz odalardaki ses olduğu gibi yan odaya gider. daha kaliteli ve uzun ömürlü olmasını isterseniz tuğla, sıva, alçı, boya.

ayrıca kartonpiyer ince olduğu için ufacık darbede çatlak verip kırılabilir.
  • 0dy  (31.08.10 01:06:41)
oda bölmedim hayatım boyunca ama OSB denilen suntadan daha sağlam malzeme ile bir sürü ev eşyası yaptım kendime. bahaus'dan kocaman bir kalıbı 25 tl gibi bir fiyata alabilirsiniz. tamamen uyduruyorum,

iki kat OSB alıp araya yalıtım malzemesi gibi olan o kartona benzeyen şeylerden koyun üzerini de duvar kağıdı ile kaplayın. tamamen uydurdum.
  • emresorkun  (31.08.10 07:59:00)
cam tuğla olabilir.

  • icemanr  (31.08.10 10:05:00)
perde iyidir perde :) he yok tam kapatma diyorsanız suntaların üstüne alcıpanlı birşey yapıyorlar.makul ve çözüm olur.tabi fazla dayanmamakda fayda var.

  • Gandi Kemal  (31.08.10 13:49:55)
  • celeron 300a  (31.08.10 14:15:02)
bi dergide görmüştüm böyle kocaman kalınca beyaz parlak renkli bi pano düşünün onu yukardan asmışlar sağı solu boş üstünde de fotoğraflar resimler falan var güzeldi

  • ksl  (31.08.10 16:34:12)
en temizi alçıpan

  • cnonefb  (01.09.10 08:53:19)