abd'ye para yollama, bank of america, new york

abd'de arkadaşım work and travel yapıyor. bank of america'da hesabı varmış.
700 dolar para yollıcam ona. türkiye'de nereden yollarım, kaç lira havale parası ödemek zorunda kalırım?

ve new york'ta fotoğraf makinesi nerelerden alınmalı? (canon 500d)
2.el, spot, sıfır?

Bosver arkadasın san B&H'den alsın makinayı sen gelince eline verirsin...

  • ucan sincap  (19.08.10 23:44:58)
arkadaş travel olayını biraz abartınca parasız kalacak gibi gözüküyor da:)

  • karacoğlan der ki  (20.08.10 00:25:10)
öyle uğraşmana gerek yok, türkiyedeki bankamatik kartları da kullanılabiliyor orda. arkadaşın bankasıyla iletişime geçip bunu teyit ettirsin, sen normal hesabına yollasan da olur. ancak parayı çekerken ne kadarı kesiliyor bilgim yok maalesef.
bunun yanında western union aracılığıyla da gönderebilirsin.
iban numarasıyla da bank of america hesabına gönderilebilir sanırım.
  • phthalo blue red  (20.08.10 00:28:46)
emin olmamakla birlikte işbankası aracı banka olmadan direk bank of america'ya yollayabiliyor diye biliyorum.

  • cherrypeach  (20.08.10 00:58:09)
güvendiğin bir arkadaşınsa foto makinasının tutarı kadar senin kredi kartından harcama yapsın filan

ya da citibank ın globalshopper die bi hizmeti var kurcala istersen..
  • sli  (20.08.10 02:42:29)
bestbuydan alsın. tabi orda rebel t1 diye geçiyor. ama yok ben ucuz alıyım diyosan e-bay dan düşürmeye baksın ya da craiglist ten çok ucuza bulabilir tabi biraz zamanı olması lazım. hatta travel kısmında washington taraflarna gidecekse delaware'a uğrasınlar hmn eyalet girişinde 2 tane bestbuy var vergisiz etiket fiyatına alırı. 50 dolar ucuza gelir.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (20.08.10 03:12:55)
mesele güven meselesi değil ki hocam.
mesele adamın züğürtlüğü meselesi:/

  • karacoğlan der ki  (20.08.10 03:13:40)
sıfır alcaksan internetten kendi kredi kartınla sen satın al.
teslim adresi olarak da arkadaşının adresini ver.
gelirken getirsin?
  • murdock  (20.08.10 13:34:28)
gecen sene work and traveldaydim. Arkadasimin istekleri icin ya kredi kartiyla aldi adresime yolladi veya halihazirdaki akbank hesabima para cekti ben orda cektim 5 6 dolar kesinti oldu. Onun disinda bank of america hesabina yollicaksan swift yollaman gerekir. Bankandan swift hakkinda bilgi alabilirsin ancak masrafi 30 dolar civarinda tutar.

  • PoscheN  (20.08.10 19:05:53)