2 günde Ankara turu

Yurtdışından gelen bir arkadaş için 2 günlük kısa ve öz bir Ankara turu planına ihtiyacımız var. İhtiyacımız olan bilgiler şimdilik:
-Tek gecelik fiyatları uygun olan merkezi oteller
-Mutlaka gezilmeli denilen müzeler(ve haftasonları hangi saatlerde açık olurlar)
-En uygun nasıl ulaşım sağlanır?
Akla gelen başka öneriler de olursa güzel olur tabii.
Yardım için şimdiden teşekkürler.

ankara için 2 gün çok bile.
ilk olarak anıtkabir tabiki de.
sonra ankara kalesi etnoğrafya müzesi olabilir. atakulenin kule kısmına çıkış (manzara seyretme amaçlı) ve mogan parkı planınız içinde olsun.(göl kıyısında olmasından dolayı) birde aoç hayvanat bahçesi var. otel olarak kızılay tarafını tercih ederseniz ulaşımınız çok rahat olur.
aoç de mutlaka kokoreç ve dondurma yemelisiniz.
pazar günü boşta kalırsanız beypazarı yaşayan müzeye gidersiniz. beypazarı otobüsleri 30dk. aralıkla akköprüden kalkıyor. oraya kızılaydan ulaşım metroyla.
  • cableguy  (18.08.10 18:40:43 ~ 28.08.10 21:48:59)
melih gökçeğe'de götürün, bence ankara'da görülmesi gereken en öenmli kalıntıdır.

  • bir zamanlar cocuktum  (18.08.10 19:32:51)
kuğulu park a da gidilebilir. ankara bu kadar zaten.

  • ben eksiktim  (18.08.10 20:56:55)
Anadolu Medeniyetleri Müzesi var, görülmeli bence. Etnografya müzesinden çok daha zengin.
Bir AVM'ye de götürmezseniz olmaz, bütün Ankaralılar oralarda. KentPark'ı tavsiye ederim (ciddiyim ama absürd bir öneri olduğunun da farkındayım).

  • firez  (19.08.10 00:27:18)
cermodern muze var bir de.

  • nazenin  (19.08.10 04:38:14)