ttnet 4 gb kotalı adsl faturası

temmuz'un 29'unda download'a baktığımda 7.485 gb idi. ay sonu itibariyle buna yaklaşık 1 gb'lık bir download daha eklenmiş. bazı yerlerde fatura kesim tarihinin ayın 29'u olduğunu duydum. bu durumda 29'undan sonraki 1 gb'lık kısım ağustos'a mı devredilecek? yani ağustos ayında hiç kotayı aşmasam bile sanki 1gb aşmışım gibi 10 lira fazla mı vereceğim?

bu arada bugün ttnet'in bir yazıhanesindeki görevliye sorduğumda, bana fatura kesim tarihinin herkes için faklı olduğunu ve her ay değiştiğini söyledi. fakat ttnet'in sitesinden e-faturalara baktığımda, "fatura tarihi" olarak hep ayın 1'i gözüküyor. yani atıyorum temmuz'un fatura tarihi 1 ağustos gibi. buradaki fatura tarihi, fatura kesim tarihi değil midir?

ya bir de geçen ay o kadar aşsam da 56 dan fazla ödemeyeceğim. o zaman çok saçma değil mi öbür aya devredilmesi?

şimdiden teşekkürler ilgilenenlere.

ttnet kota aşımları bir sonraki aya yansıyor. yani temmuz ayında 1gb kota aştıysan temmuz ayı faturası zaten gelmiş olduğu için, sen bu aşım ücretini bir sonraki ayın faturasında görebileceksin ancak. bu aşım faturaya da zaten temmuz ayı kota aşımı olarak yansıyacak. fatura kesim tarihleri farklı olabilir ama faturalara yansıyan ücretler hep 1 aylık süreyi kapsıyor. (1-31 arasını yani) bir sorun yok yani ortada.

  • emrag  (04.08.10 21:31:35)