2016 yazinda ordudan ayrilmis her kisi fetocu mu?

selam,

yurtdisinda yasiyorum. bazen soyle ya da boyle bazi kisiler cv ulastiriyor sirketteki islere referans olmam icin. bir bakiyorum, 2016 temmuz agustosuna kadar tsk'da calismislar, sonrasinda yurtdisina tasinmislar.

dogrudur yanlistir bilemem ama gidip fetocu birine referans olmak istemem. bu yuzden genelde cv'sinde boyle durum olanlara hmm tamam bakayim filan diyip hicbir sey yapmiyorum.

sizce dogru mu yapiyorum? 2016 yazinda tsk'dan ayrilmis herkese fetocu diyebilir miyiz?

gidip "ya sen fetocu musun acaba, eger fetocuysen referans olmamam kusura bakma" diyemem tabi :)

Herkes diyemeyiz.
Ama o bahsettiğin temmuz 2016 sonrası zamanlar gerçekten çok kritik zamanlar.
Gerçekten fetöcü olanın bile sessizliğe büründüğü veya geçmişte hiç bir şey olmamış gibi yenilenmiş v2.0 fetö karşıtı olarak göründüğü zamanlardı.
Kesin kanıt olmadan kimseyi zan altında bırakmakta olmaz.
Konu o zamanlarda ordudan ayrılan veya atılan asker olunca temkinli olmak gerekiyor.

Geçenlerde haber/yayın alanında bir kurum sitesine bakıyordum kapanmış. Kurum daha sonra o bahsettiğiniz zamandan hemen sonra satılmış.
İster istemez bir şüphe oluşuyor tabi.

Dikkatli olun, iyi araştırın.
  • diyecevaplandı  (17.10.24 17:13:31)
Ayrılmış herkes fetöcü değildir ama yurt dışına çıkışı hemen sonraysa ihtimal artar.

  • Bruce  (17.10.24 17:22:32)
yüzde 90.

  • ayseee  (17.10.24 17:32:47)
2016 Temmuz Ağustos’ta TSK’dan ayrılan herkes FETÖ’cüdür denemez elbette ama ben böyle bir durumda kendi adıma derim şahsen.

O dönemde oluşan pilot açığı nedeniyle TSK emekli olan/ordudan erken ayrılan THY pilotlarını bünyesine katarak pilot açığını giderdi mesela. Ordudan FETÖ’cülerin ihraç ettiği bazı komutanlar derhal göreve başlayıp ertesi gün Pençe/Kilit’e katıldı.

Kendinizi riske etmenize hiç gerek yok, başınıza iş almayın.
  • 10551037  (17.10.24 18:06:05)
Uğraşmak ister misin bilmiyorum ama ihraç edilen herkesin adı KHKlarda yazdığı için KHKlarda arama yapabilirsin.

Daha kolay olarak:

"isim soyisim" KHK ihraç

şeklinde bir Google araması ile de şansını deneyebilirsin.
  • cek  (17.10.24 18:42:37)
@cek in dedigi de tam güvenilir degil cünkü isim degistirenler de var.

  • robert bosch  (17.10.24 18:44:07)
Tanımadığınız, bilmediğiniz birine referans olmanız etik mi ben orasını anlayamadım.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (17.10.24 19:41:29)
%99,9 evet.

  • Hallegadola  (17.10.24 21:57:37)
@abba, iyi ki onu sormamisim o zaman :)

  • fakyoras  (17.10.24 22:10:18)