Hayatıma %100 etki etti dediğiniz bir söz paylaşabilir misiniz?

ben cok faydasını gordugum ve hayatımı gercekten degıstıren 3 soz soyle

1- “İnsan, en çok vakit geçirdiği 5 kişinin ortalamasıdır.”

2- "Ne ekersen, Onu biçersin"

3- "Bedava Peynir sadece fare kapanında bulunur"

Allah affetsin ben İngilizce paylaşacağım, ama her türlü iş güç için bende etkisi büyük.

Ne olursa olsun hedeften sapma, yağmasan da gürle etkisinde.
"We march to victory. Or we march to defeat. But we go forward, only forward"

Her şey olacağına varır. İşini görevini yap, sorumluluklarını aksatma minvalinde.
"We do not choose our destinies. Yet we must do our duty. Great or small, we must do our duty"

Üçüncüyü de affınıza sığınarak duvar gibi bırakıyorum.
A heretic may see the truth and seek redemption. He may be forgiven his past and will be absolved in death. A traitor can never be forgiven. A Traitor will never find peace in this world or the next. There is nothing as wretched or as hated in all the world as a traitor.

It is said that heresy is like a tree. It's roots lie in darkness while it's leaves wave in the sun. You can prune away its branches, even cut the tree to the ground but it will grow again, ever stronger. Such is the nature of heresy and why it is so difficult to destroy. Some may question my right to destroy a world of ten billion souls, but those who understand realize I have no right to let them live. No sacrifice is too great; no treachery too small.
  • Shepard  (17.10.24 10:56:14)
"Thinking is difficult, that’s why most people judge."

"Some of us think holding on makes us strong but sometimes it is letting go."
Bu ikincisini hayat felsefem yaptıktan sonra çok rahatladım.

"I am not what happened to me, I am what I choose to become."
  • kullanicadi  (17.10.24 11:07:04 ~ 11:10:35)
@shepard

Yazmayi unuttum bence bi is yapacaksan sureklilik cok onemli pes etmeden
  • Zetnikov  (17.10.24 11:11:34)
her nasip vaktine esirdir.

  • since1907  (17.10.24 11:19:54)
her şerde bir hayır vardır

maç doksan dakika, ömür bitmedikçe çare tükenmez
  • Hallegadola  (17.10.24 11:46:14)
Şeyh Galip'in musemmen beyiti:
Hoşça bak zâtına kim zübde-i âlemsin sen
Merdüm-i dîde-i ekvân olan âdemsin sen

eksisozluk.com

Bir de Kant'in "Öyle bir hareket et ki senin hareketinin ilkesi başkaları için de ilke olsun."
  • Amaranta ursula  (17.10.24 11:52:35 ~ 13:39:25)
- düşünce güçtür.

olmasını istediğim bir şeyi düşününce bir şekilde benim yörüngeme giriyor. sadece düşün, iste ve evrene bu enerjini sal.

- diğeri çok anonim; mükemmel iyinin düşmanıdır. bende işe çok yarıyor.
  • xrated  (17.10.24 12:13:55)
iliskiler, yasam vs icin,

mr nobody'den
"Every path is the right path. Everything could've been anything else. And it would have just as much meaning."

annie hall filminin sonundaki woody allen tiradi

"After that it got pretty late, and we both had to go, but it was great seeing Annie again. I... I realized what a terrific person she was, and... and how much fun it was just knowing her; and I... I, I thought of that old joke, y'know, the, this... this guy goes to a psychiatrist and says, "Doc, uh, my brother's crazy; he thinks he's a chicken." And, uh, the doctor says, "Well, why don't you turn him in?" The guy says, "I would, but I need the eggs." Well, I guess that's pretty much now how I feel about relationships; y'know, they're totally irrational, and crazy, and absurd, and... but, uh, I guess we keep goin' through it because, uh, most of us... need the eggs"

kisisel gelisim icin
"her gece yataga uyandiginizdan daha akilli, bilgili gidin."

bunlarla cok kücük lise 1 ya da 2 gibi karsilastigim icin cok kücük yaslardan itibaren etki seviyesi büyük bir sekilde beni etkilemis oldu.
  • robert bosch  (17.10.24 12:28:49)
Komik gelebilir ama abimin bir sözü var, belki o da bir yerden öğrenmiştir bilmiyorum: "Biz gemimizi bir şekilde yüzdürürüz."

Zor bir durumla karşılaştığımda "Bu gemiyi bir şekilde yüzdüreceğim" diyorum. Hayatımın gemisinin kaptanı olduğunu hissediyorum resmen böyle düşününce :) Fiziki bir kaptanlık gibi bilmem anlatabildim mi heheh
  • silverleaf  (17.10.24 13:28:01)
Bugünün işini yarına bırakma.
Hayatımda ne kadar boktan şey olduysa, yapılması gereken zamanda yapmadığım için oldu.

  • etna  (17.10.24 13:29:46)
Benim için iki söz var:

1- Hayat, daima geriye bakarak anlaşılabilir ve daima ileri bakarak yaşanaılabilir.
2- Tek kitabı olandan sakınırım.
  • simderun  (17.10.24 14:07:13)
You miss 100 percent of the shots you don't take.

  • baldur2  (17.10.24 14:56:58)
The Harder I Work, the Luckier I Get.

Kervan Yolda Düzülür.

Alejandro Jodorowsky: "Bana göre başarısızlık sadece yolu değiştirmek içindir."
  • stationary traveller  (17.10.24 15:09:59)
Benimki de Community'den gelsin:

"Jeff, you're a normal person. There's nothing very special about you at all. You're going to be great at a few things, but really crappy at more. And that takes a lot of the pressure off, so you can live a full, happy life."
  • peki madem  (17.10.24 15:46:45)
1) hayırlısı (anonim)

2) sen medyanın boynuna tasma takıp istediği tarafa çektiği küçük bir insansın (erich fromm)
  • yemrem  (17.10.24 15:53:12)
Gençler yaşlıların aptal olduğunu düşünür ama yaşlılar gençlerin aptal olduğunu bilirler. Agatha Christie

  • adriana lima poposu yaglayicisi  (17.10.24 16:19:22)
Pasta rhei

  • yuvarlanantencereninkapagi  (17.10.24 16:29:08)
Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca deneyip farklı bir sonuç almayı beklemektir.

Kesinlikle olaylara bakış acımı değiştirdi. Ayni döngülerden çıkmamı kolaylaştırıyor.
  • buzbebek  (17.10.24 17:09:10)
"Hicbir kole efendisine yaranamaz"Emre Kongar

  • freedonia  (17.10.24 19:35:31)
İki tane var. Biri benim biri digerleri için :) benim için olan: Sakın denizlerde herkes kaptan kesilir. Kendimi fazla buyutmememi sağlar. Diğeri ise insanlar için: okşayan elin kıymetini bilmeyenler tekmeleyen ayağı operler. Bazen gerçekten haklarını vermek gerekebiliyor. Bu sözler hayatımı kolaylaştırıyor biraz

  • aslagülümseyenbirkediyegüvenme  (17.10.24 21:28:58)