Emekli maaşı çok düşük değil mi

Çalıştığım yerde emekli işçiler var. 10 bin TL alıyormuş. 50 yaşında insan. Bu nasıl bir emeklilik anlayışı? Neden buna tepki veren olmuyor? Çok ilginç bir şey değil mi bu?

Bunnar iyi günlerimiz.

Tavsiyemdir.

Çok sağlam birikim yapın. Siyasete odaklanın. İktisat öğrenin. Finansla okur yazarlık dersi alın. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırın.
  • Mirket  (18.09.24 20:09:23 ~ 20:11:59)
emeklilik isi dunya genelinde patladi patlayacak, ben 90 sonrasi dogumlularin emekli olma olasiliklarinin pek oldugunu dusunmuyorum. ya saglam birikim yapman ya da geberene kadar calisman gerekecek.

Insan omru uzuyor, emeklilik yasi da yakin zamanda zaten 75 yaslarina dogru cekilecektir, bu devirde 40-50 yaslarinda emekli olmamali zaten.
  • cooperr  (18.09.24 20:37:49)
Evet çok tuhaf. Mesela 20+ yildir da ayni parti iktidarda. Bu da ayrica tuhaf.

  • Yourcousinmarvinberry  (18.09.24 20:46:49)
Soğuk bir şehirde o maaşın yarısı ısınmaya gider. Bu daha da ilginç.

  • ferenc  (18.09.24 21:21:39)
50 yasinda emeklilik de tuhaf

  • ala09  (18.09.24 21:43:12)
aynen komedi 10 bin nedir ki nasıl geçinilir. resmen acından öl deniliyor. ki bunlar yaşlı insanlar iyi beslenmeliler ayrıca sürekli doktora falan gitmeleri gerek. hastane masrafı ilaç masrafı nasıl kaarşılayacaklar? o gün kanser hastası emekli biri roportaj vermişti kanser hastasıyım ilacımı alamadım iyi beslen diyor doktor ama yiyemiyorum demişti.

  • sizofren06  (18.09.24 21:50:47)
maaş değil o harçlık. emeklilik harçlılığı.

  • ercu cozer  (18.09.24 22:17:11)
Son Seçimde tepki verildi aslında. Seçim sonrası bir çok yorumda emeklilerin seçim sonuçlarında belirleyici olduğu ve çoğunun oy vermediği vurgulandı.

başka tepkiler de oldu tabi.
  • diyecevaplandı  (18.09.24 22:19:02)
ülkede olanlara bakılınca fazla bile.

43 yaşındaki insanlar emekli edildi, çalışan/emekli oranı 2 nin altında. Böyle bir durumda bu maaş bile mucize.
  • biravekahve  (18.09.24 22:30:05)
Çalışan/emekli oranı 4 olması gerekiyor, avrupada 3,3 civarı diye emeklilik yaşı 67 yapılıyor. Biz de bu oran 1,6 falan :) bir de 40 yaşında (kadınlarda 38) insanlar emekli edildi. Nerden gelecek bu kadar para? Havadan geliyorsa emeklilik yaşı 20’ye insin abhahahaha

  • avatar is back  (18.09.24 23:22:38)
turkiye bu kadar emekliyle ve sosyal yardim alan insanla iyi bile dayaniyor.

butun yuk bordrolu calisanda. baska kimse vergi vermiyor.

yoksulluk sinirinin 65k oldugu yerde 10 bin lira maas resmen siz sokakta kalin veya kuru sogan ekmek yiyin demek.
  • baldur2  (19.09.24 02:07:33)
Fazla bile, miktiler bordroluyu

  • lapaz  (19.09.24 17:52:49)