bir narin sorusu da benden

narin'in olayı ilk ve en büyük yankıyı nerede uyandırdı? haber kanalları mı? tv programları mı?

madem anne-baba herkes işin içinde "bu işte bir gariplik var" deyip konuyu bu noktaya getiren kimdi?

Sezgin Tanrıkulu olayla ilgili duyum alınca köye gidip kamuoyu oluşturdu.

  • Phoebe  (14.09.24 07:09:17)
Hükümetin dikkati baska yöne çekmeye ihtiyaci vardi, medyanin da isine geldi ve sonuç bu oldu aslinda.

Birkaç hafta sonra da baska bir cinayet islenir, gene ayni seyler olur.
  • Yourcousinmarvinberry  (14.09.24 10:33:10)
Hükümetin dikkati başka yöne çekme ihtiyacı vardı gibi salak argümanlar bugünkü hükümetimizin aklına bile gelmemiştir Narin olayında, kendi halkımız nasıl böyle salaklaşabiliyor anlamak mümkün değil.

  • Bir ben var benden şurada  (14.09.24 10:52:15)
Hükümetin dikkati başka yöne çekme ihtiyacı ...
Ne oluyoruz böyle?
Gerçekten bütün herkes,kamuoyu hipnoz olmaya bu kadar yatkın mı?

Tuhaf, katanlık şeyler varsa devlet inlerine de köylerine de girmeli. Gerekirse hepsini sürmeli.

Bu gitmesekte kalmasakta türünde uzakta olan bir köy yeri değil ki.
İçinde lüx araçların dolaştığı.. bazılarının aylık 150.000 TL kazancından bahsediliyor yorumlarda.
Devlet didik didik etmeli bu tür yerleri.
Bir küçğk kız için mi olmalı bunlar ?
Evet, belli ki küçük bir kız cinayetinin ötesinde şeyler var.

Bu kadar kazancı olanlar devletten birde tarım/hayvancılık için destekleme bekliyorsa .
  • diyecevaplandı  (14.09.24 13:48:40)
Kesinlikle,hükümetin dikkati başka yöne çekme ihtiyacı. Bundan çok daha vahşi cinayetler oldu, üç tane bakanın gittiğini görmedim. Resmen olayı kullanıyorlar. Kanalın biri saatlerdir canlı yayın yapıyor heyecanla ama yeni bir gelişme yok.

  • parka  (14.09.24 14:45:13)
Tamamen sosyal medya, götünüzden element uydurmayın!

  • halitkin  (14.09.24 17:40:51)
Yukarida; "akepe hükümeti bile bir çocuk cinayetinden nemalanmaz" diyen çok masum düsünceli arkadasa hatirlatmak isterim ki, bu ülkede bir gecede on binler öldü enkaz altinda ailecek, çoluk çocuk, cesedi bulunamayip topraga yok olurcasina gömülen...ve böylesi bir durumda bile hükümetin umrunda olmadi, bir ayda ülke gündemi degisti...

  • Yourcousinmarvinberry  (14.09.24 18:24:14)
Bunu biraz gezi olaylarina benzetiyorum.

Gezi öncesi de bir sürü saçma sapan gelişmeler olmuştu, gece alkol satışı yasağından tut saçma sapan ifade özgürlüğünü kısıtlayan medya sansurleri vs ve bir anda patlama yaşanmıştı.

Narin olayı da biraz buna benziyor.

Son 1 2 haftada o kadar hukuksuzluk saçma sapan mahkeme kararları vs oldu ki insanlar artık patlama noktasına geldi ve küçücük bir kızın başına gelenler de herkesi çileden çıkardı.

Akp gündem değiştirme yorumuna katılmıyorum, bilakis devlet acziyetini insanların gözüne sokan bir süreç tüm bu yaşananlar.

Bu kadar uzun sürmesi de cabasi tabii..

(Bu kadar uzun sürmesi yine akp nin karanlık işlerinde bu Köyle ortaklık yapmaları, olayların bu kadar buyuyebilecegini kestiremiyorlardi, büyüyünce sicip sivadilar.)
  • makbur  (14.09.24 20:20:18)
@makbur +1 bu arada.

bu narin olayı ve ensarioğlu denen siyasetçi bozuntusunun yaptığı açıklamalar devleti aciz ve küçük düşürmekten de öte, ihanet boyutunda bir seviyede. daha doğrusu "devlet, vatandaşlarının canını koruyamadığı gibi, üstüne canını alanları da kolluyor" gibi bir durum var ortada.

bence de biraz birikmişlik sonucu olay köpürdü.
ha, iyi de oldu bence, millet anadolu'nun gerçek yüzünü görmüş oluyor
  • thedepressed  (14.09.24 21:16:21)
Su an sözlükte tam da söyledigimi destekler bir baslik açilmis

eksisozluk.com

Yani olayi bu sekilde yorumlayan tek kisi ben degilim.
  • Yourcousinmarvinberry  (14.09.24 22:11:03)
tv kanalları reyting peşinde, birileri de ekonomiyi unutturmak vs. idam söylemlerini arttırmak. çocukları düşünen şimdiye kadar hiç olmadı bu coğrafyada, bundan sonra da olmayacağı malum

  • bahçedekisandal  (15.09.24 01:47:11)