Seferihisar vs Urla

Yaşam koşulları
Yaşam maliyeti (kira, yeme içme vs)
Sosyal hayat vs
gibi kriterleri dikkate aldığımızda hangisinde yaşamak daha makul?

(Not: genel bir yorum bekliyor olmakla ortalama bir maddi gelir ve ortalama beklentiler olarak düşünebilirsiniz.)

İki konum da yaşamak için çok ideal. Seferihisar son yıllarda çok gelişti, urla bir tık daha pahalı. Teos merkeze biraz uzak. Urla merkez denize biraz daha yakın. Aşırı sosyal biriyseniz urla olabilir. Seferihisar daha kafa dinlemelik.

  • HellKeePer  (13.09.24 17:25:14)
yukarıdaki arkadaşa genel hatlarıyla katılmakla birlikte sosyallik olarak ikisinin de aynı derecede kötü olduğunu belirtmek isterim. sezonda zaten her yer dolu, onun dışında tek başınaysanız biraz zorlayabilir.

  • eurhka  (13.09.24 17:37:57)
Nereden geleceğinize bağlı. İkisinin de fiyatları koptu ama Caferağa'da kirada oturuyorsunuzdur Urla kirası çok normal gelir size.

İkisinin de merkezi aşağı yukar aynı gibi Urla son dönemde koptu biraz daha afili tabii ama ikisinin de çevre yoluna/otobana çıkışı var. İkisinin de yakınında deniz kıyısı yerleri var. Urla'dan Balıklıova, Mordoğan tarafına geçmek daha kolay Seferihisar'dan Özdere, Gümüldür tarafına geçmek daha kolay. Seferihisar merkez ile ilgili çok tecrübem yok Urla'da baya bi kafe/pub açıldı son dönemde sosyal hayat biraz daha düzgün diyebilirim destekli sallayarak. Deniz seviyorsanız ikisinde de yüzülcek yer yok onu baştan söyleyeyim. Urla civarı deniz hikaye ötesidir, düzbün bir yer için baya yol almanız lazım. Seferihisar'da bazı koylar var sanırım bilenler yazar. Ama genellikle öğleden sonra deliren ya da 8 derece olan deniz arasında seçim yapmanız gerekiyor düzgün denilen yerlerde de.

Urla'lı olarak yazdım bunları. (Mübadele ile gelenlerdeniz)
  • hedep  (13.09.24 18:23:52)