boş evin tadilatı ne kadar sürer?

mutfak banyo ve parkeler yeniden yapılıp boya badana yapıalcak. Ortalama kaç haftada biter bu işler deneyimleyen var mı?

Kendim deneyimlemedim ama alt katımızdaki daire satıldı. 3+1, kapalı mutfak ve iki banyolu, iki balkonlu (evin tadilat isteyen bölümleri net olsun diye detay yazdım). Ev tümden bir tadilat istiyordu. Taşınacak kişi "tadilat yaptırıyorum 20 gün sürecek tüm komşularımdan özür dilerim" diye not yazmış. Tabi işçi sayısına göre değişir ama 3-4 hafta olarak planlamışlar. (Haftaiçi 10:00-17:00 arası tadilat yapılabiliyor kalan zaman ve haftasonunda kesinlikle yasak)

  • Lethe  (11.09.24 13:25:37 ~ 13:32:43)
Eger mimar yapmayacaksa koordinasyon kismi onemli sure icin.

Parkeci ayri, boyaci ayri, su tesiatcisi ayri, mermerci, mutfak dolabini yapan, elektrikci, fayansci... bunlarin hepsi ayri ustalar. Eger araya is almayacak ve birbirlerinin islerine mani olmayacaklarsa 15-20 gunde biter sanirim.

Mimar olmayinca hepsi sucu birbirine atiyor (mermerci, dolabi yapan yamuk yapmis diyor. Banyoyu yapan tesisatci yanlis cekmis borulari diyor. Parkeci yer terazide degil deyip boyaciyi sucluyor).

Bir de kaytarma durumlari var. Illa bi cenazeleri cikiyor 3-5 gun.

Eger imkan varsa mimarla calisin derim. (Basta pahali gibi dursa da totalde daha az stresli ve daha az maliyetli oluyor)
  • brkylmz  (11.09.24 13:47:34)
Parayı asla peşin vermemeniz lazım ki iş umduğumuz gibi bitsin.
Bire bir yapılan işin de takipçisi olun.

  • diyecevaplandı  (12.09.24 06:08:17)
o ustalardan ne çektik ya herkese katılıyorum. sıfır alınan malda kusur çıkıyor, dükkana gidip gelmeyen var. napalım dükkan mı basalım bu saatten sonra. iş kadar mimarda para istiyor. ha hoş mimar da napalım bu da böyle derse muhattap kim onu da bilmiyorum. 5lira sı iş bitince dersen herkes sana kapıyı gösteriyor.

  • hunharca ben  (12.09.24 12:43:37)