rally'e nasıl başlayabilirim?

sıfırdan nasıl start verebilirim? araç almak lazım mı? eğitim ve istediğimiz zaman sürüşe çıkma işleri nasıl oluyor?

  • designer  (08.09.24 14:54:10)
• 18-28 yaş arasında olmak (01.01.1996 yılı ve sonrası doğumlu olmak)

ilk maddeden elendik :)

eğitim + pist kullanımı ücreti dahilinde imkanlardan yararlanmak istiyorum.
  • duyurukullanıcısı  (08.09.24 15:41:50)
motor sporlarina girmek cok zor ve maliyetli. amerika gibi hobinin bini bir para olan yerde bile rally isine giremiyor herkes.

cunku ucuzundan bir araba alip onu modifiye etmeniz gerekiyor. bakimi falan derken maliyetler zipliyor. bunun yininda saga sola gitmeniz gerekiyor etkinlikler icin, isi gucu olan insanlar onu da yapamiyor.

bence araba surmekten hoslaniyorsaniz alin kendi arabanizi, ya da kiralik bir arabayi tracklere vurun. hic olmadi guzel, profesyonel bir yerde karting yapin. cok daha fazla keyif alirsiniz.
  • antikadimag  (08.09.24 19:15:13)
Rally'de basari göstermek çok zor. Yillarin rallicileri bile bazi etaplarda yolda kaliyor.

Bagdat caddesinde makas atmaya benzemez yani. Ama amatör rally parkurlarina katilabilirsin veya off-road tipi arazi yarislarina.

Daha masrafsiz ve temiz bisi dersen de git kendine bir Xbox Series X ve de direksiyon seti al iyisinden, sabah aksam Dirt Rally 2 oyna.
  • Yourcousinmarvinberry  (08.09.24 20:43:07)
Lisanslı hakemlik yapabilirsin, ben üni de öyle başlamıştım. Ortama girdikçe cevre edinirsin. Bu şekilde geçiş yapıp deneyenler olmuştu tabi maddi güce bağlı olarak.

  • mirty  (09.09.24 08:13:43)