Temu dan ne alınır

evet temu101 sorusu. buraya da sorayım. tecrübeleriniz önemli.
ve ne alınmaz
mesela, elektronik alınır mı
markalı elektronik alınır mı
nelere dikkat etmeli

kumaşlı şeyler (elbise, çanta, tshirt) alınmaz
elektronik illa alacaksan bil ki dandik şeyler olacak mikroskoptan fazlasını alma
ayrıca yeni vergilendirme olayından sonra hiçbir şey alınmaz o ayrı konu
  • neira  (05.09.24 09:58:32)
elektronik alınmaz, masa lambası ve tüy toplayıcı aldım resmen ne zaman bozulacak diye bekliyorum, aşırı dandik çıktılar.

tenine temas edecek tekstil ürünleri de alınmaz. çünkü çin.

şimdiye dek araç için telefon tutucu, fırça, mumluk, peluş oyuncak, kırtasiye malzemesi, vs. bir sürü şey aldım, sorun çıkmadı. özetle bir milyoncuda satılabilecek, basit ve bozulması zor şeyler alınabilir.
  • sir gawain  (05.09.24 11:37:37 ~ 11:45:10)
Plastik aksamlı öyle raf vs alınmaz dayanıklı olmuyor çünkü videolardan bakmıştım.
Elektronik ve cam aksamlı mutfak eşyaları(aldım - fısfıslı cam yağdanlık mesela çok ucuzdu), kurabiye kalıpları, elektronik damacana pompası(aldım) fgssh gibi f/p ürünleri alınır bence. Ben almadım ama hobisel uğraşlarım olsa silikon kalıplar filan bu tarz spesifik şeyler çok ucuz oluyor mesela, amaca yönelik düşünmek lazım.
Süt karıştırıcı(aldım), kahve aksesuarları, çelik iç hazneli Türkiye’de olmayan şirin lunchboxlar ve termos muglar var (almadım). Uv koruyucu kolluk alınabilir.
Telefon tutucu ben de aldım güzel çıktı masaüstü tripod gibi işlev görüyor teams görüşmelerinde çok işime yaradı.
Bunun dışında vergi olayından önce roborock süpürge parçalarımı almıştım 5 tane yedekli çok güzel çıkmıştı ama şu an limiti aşıyor, tekli satılıyor olabilir belki bakmak lazım.
Şu an alacak bir ihtiyacım kalmadı spesifik Türkiye’de olmayan gerçekten işime yarayacak şeyler varsa alacağım.
  • titanic kemancısı  (05.09.24 11:44:56 ~ 12:06:05)