Twitter'da takipçi listeme eskortların dolması

Son aylarda her gün en az üç tane yabancı eskort profili beni takip ediyor. Örneğin şu botu andıran hesaplar gibi x.com x.com x.com

Beni nereden buluyorlar hiçbir fikrim yok. Twitter'ı sadece ülke gündemini takip etmek için kullanıyorum, çoğu zaman yorum ve beğeni bile yapmıyorum. Herhangi bir yabancı hesabı takip etmişliğim veya yorum yazmışlığım da yok ki oradan bulmuşlardır diyeyim.

Profilimde bu şekilde 120-130 eskort takipçi var. Engelleyeyim desem her gün yenileri geliyor ve çoğunu Twitter takipçi diye bildirmiyor bile. Takipçi listeme biri baksa kesin bot basmış bu der.

Profili gizli yapmadan bu hesaplardan kurtulma şansım var mı? Nereden bulmuşlar beni? Rastgele insanları takip ederek olta atıyorlar desem çoğunun profili bomboş. Ne link ne gönderi var. Neyin oltası bu?

benim listeye de dadanmışlar şimdi gördüm. daha önce bildirim geliyordu yeni takipçi diye. takipçiyi kaldırıyordum bildirimi görünce. elon'un işleri diye düşünüyorum. b.k çukuruna döndürmek için elinden geleni yapıyor

  • bahçedekisandal  (04.09.24 18:15:34 ~ 18:16:13)
elon musk twitter'ı aldıktan sonra beni de uzakdoğulu fake kadın hesapları takip etmeye başladı.

öte yandan normal takipçi neredeyse hiç gelmiyor. sadece benim için değil, takip ettiğim hesapar için de geçerli. mesela geçen sene 208 bin takipçisi olan bir hesabın takipçisi hâlâ bu seviyede. artmıyor.
  • tabudeviren  (04.09.24 18:24:49)
Bot gibi her gün bir iki takip geliyor, ilk başlarda umursamadım sonra toplu engel basarım dedim ardı arkası kesilmedi, şimdi geldiği gibi engelliyorum sonradan uğraşmamak için

  • grimavi  (04.09.24 18:25:01)
Öncelikle bunlar tabii ki eskort hesabı değil, bunlar eskort görünümü verilmiş bot hesaplar ve global olarak çalışıyorlar. Amaç, seni takip ettiğinde senin de onu takip etmen ve takipçi sayısının artmasına katkı vermen, hesap yeterli takipçi sayısına ulaştığında "normal" bir hesap gibi tekrar düzenlenecek ve satılacak. Bu botlar aynı kişi tarafından üretilen hesaplar olduğu için haliyle aynı hesabı takip ediyorlar, o nedenle birbirine benzer 15-20 hesap sana geliyor, ayrıca mantık "sex sells" olduğu için hesaplar eskort görünümlü oluyor genelde. Peki hesaplar seni nereden buluyor dersen 2 ihtimal var: Eğer üçünü parti bir uygulamaya onay verdiysen bi havuza alınmış olabilirsin, eğer böyle bir onay vermemişsen seni tesadüfen bulmuştur ve tüm botları sana yönlendirmiştir.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (04.09.24 18:35:24)
Facebookta da benzeri var. Bir arkadaş/takipçi takip edince/arkadaşlık isteğini kabul edince listeye dadaniyor olmalılar.

Senin kadar yoğun değil ama, ben görünce engelliyorum. Başka yapacak bir şey yok sanırım.
  • encokbenisevinnolur  (05.09.24 01:42:40)
kadın olmama rağmen bana bile instagram’dan eskort takip istekleri düşüyor. bir program falan kullanıyorlar herhalde.

  • deartheodosia  (05.09.24 10:17:54)