Ev sahibine 15 gün kala mı haber veriliyor evden çıkılacağı?

Bu 3. sene dolayısıyla belirsiz süreliye dönen bir kira sözleşmesi var. Bu durumda en erken 15 gün kala mı bildirmek gerekiyor ev sahibine evden çıkılacağı?

Sozlesmenizde de yazar bu detay inceleyin mutlaka ama 1 aydir normalde

  • mor oje  (04.09.24 13:12:10)
Belirsiz süre diye bir şey yok. Her sene yenilenir sözleşme hiç bir şey yapmasanız da ilk yaptıgınız sözleşme esastır ve o sözleşme her sene kendiliginden yenilenir. Sözleşmede aksi bir madde yoksa sözleşme bitiminden 3 ay önce haber vermelisiniz. Yukarıdaki arkadaşın verdigi bilgi yanlış

  • limonlu eksi  (04.09.24 13:16:47)
Günümüzde kira işleri çığrından çıktığı için çıkış tarihinizin ev sahibini zora sokacak bir durumu yok. Yarın çıkıyorum deseniz bile ev sahibi sevinecek. Çünkü sizinkinden çok daha fazlasına kiraya verebilir. İşinize nasıl geliyorsa öyle haber verin.

  • nickini vermek istemeyen uye  (04.09.24 15:00:16)
İşin teorik kısmı basit bir Google araması ile öğrenilir ancak günümüzde-pratikte ev sahipleri evden çıkacak kiracının yollarına gül döktüğü için sorun teşkil etme ihtimali çok düşük.

2019 gibi biraz da hızlı iş değişikliği etkisiyle evden çıkacağımı evin sahibine 2 hafta kala iletmiştim. Kendisi "hiç sorun değil evi soran çok oluyor yeni işin hayırlı olsun" demişti. Daha evden ayrılmadan evi görmeye gelen bir çift beğenip kiralamıştı.
  • Lethe  (04.09.24 15:06:40)