Laptopun aniden kapanması

Fanın çok çalıştığı bir oyun açıkken yatağın üzerine bıraktım ve muhtemelen ortam sıcaklığından tak diye ekran kapandı.

Şarj adaptörü vs. takmama rağmen hiçbir ışığı yanmıyor. Kimisi anakart gitti diyor kimisi ekran kartı...

Kazıklanmadan bu işin içinden nasıl çıkılır? Benzer deneyim yaşamış olanlar var mı?

ekran kartı olsa bilgisayar açılır ama görüntü gelmez. En azından birkaç ışığı yanar.

sorun muhtemelen anakart gibi duruyor. Belki güç kaynağı da olabilir. Tamirciye götürün önce bir sorun bunun sorunu ne diye. Ona göre aksiyon alırsınız eğer tamirciye para vermek istemiyorsanız. Eğer anlıyorsanız kendiniz de parçasını değiştirebilirsiniz.
  • nuevo  (03.09.24 10:54:20)
Benzer durumda anakartım bozulmuştu :(

  • cosmicstring  (03.09.24 10:57:40)
Çok saçma bir fikir olabilir ama vaktiniz varsa bekleyin, iyice soğusun, tekrar açmayı deneyin.

  • cosmicstring  (03.09.24 11:13:49)
eğer şuan olduysa cosmicstring +1 bekleyin soğumasını

ama soğuduğu halde çalışmıyorsa anakart gitmiş olabilir
aslında o sıcaktan kapama kendini korumak için kapatıyor normal şartlarda
  • jülsezar  (03.09.24 11:21:05)
Aşırı ısınma.
Daha önceden de içinde toz birikmişse ekstra sorunlar çıkabilir.

  • diyecevaplandı  (03.09.24 17:43:21)