İngilizcemi geliştirmek için ne yapmam gerekiyor?

Geliştirmekten öte pek de iyi şayılamayacağım İngilizce konusunda bulunduğum şehirde kurs alma imkanım olmadığı için bana YouTube ve kitaplar üzerinden bir yol haritası çizebilecek olan varsa sevinirim. Hani şununla başlamalısın, şu kanalları takip etmelisin, şu kitapları hatmetmelisin şeklinde. Online uygulama olarak duolingo kullanıyorum ama tek başına asla yeterli değil, belki birlikte takip etmem gereken kaynaklar hakkında da bilgi veren olacaktır.

Youtube'dan ingilizce alt yazılı kısa videolar izle ve ingilizce haber oku. Bunlar günlük yaşamda diyaloglara girebilmeni sağlamaz. Çünkü aksan farklılığı çok etkili. Takip edeceğin materyallerde temiz bir aksan duyacaksın.

  • ferenc  (31.08.24 16:32:35)
seviyen ne?
öncelikle dilbilgisini cok iyi ögren.
kitaplardan calis, youtube videolarini izle. sistematik bir sekilde yap bunu, duolingo falan olmaz.

seviyen neyse ona uygun kitap al basla. özel kitap ismi veremem ama a1 seviyeleri tabii ki daha renkli, eglenceli seyler olacak seviye ilerledikce uzun yazilar vs olur.
b2-c1e gel bir an önce. kelime ve dilbilgisi olarak.

bu seviyeye geldikten sonra kendini yabanci dile maruz birak. sarki, dizi vs. dizileri önce ingilizce altyazili ardindan altyazisiz izle.
  • robert bosch  (31.08.24 16:35:01)
netflixte ing dublaj ing altyazı açıyorsun dizi izliyorsun

  • titanyum22  (31.08.24 21:01:11 ~ 21:01:26)
O dile maruz kalman lazım. Kitap mi okursun, dizi film mi izlersin, yabancılarla mı konuşursun artık orası senin zevkine kalmış.

Zorunda kalarak kullanman lazım kendine birkaç native arkadaş bul Türkçe bilmesin
  • kullanicadi  (31.08.24 21:36:10)