Yks derecesine clio veren kurum gordum dogru mu bu

Sayisal ilk 17k , dil ilk 2k sozel 10k demisler. Bixim zamanimizda boylr seyler yoktu. Bu gercek olabilir mi sizce? Bulundugunuz ilde durumlar nasil. Benimki ankara

2014te girdiğimde Final dershanesi, Türkiye birincisi olursan araba veriyodu. 17k ne ya 10 sene önce sınava girmiş hâlimle hiç çalışmadan yarın girsem ilk 17 bin yaparım, dilde de muhtemelen ilk 1000 yaparım. Çok saçma

  • nundu  (27.08.24 13:01:03)
dershaneler zinciri gibi bir şeyse belki clio çekilişine bilet vs veriyordur. türkçe okuduğunu anlayan herhangi bir insan azıcık çalışmayla sözel 10k yapar.

  • kernelpanic  (27.08.24 13:06:08)
2009da Türkiye derecesi yapmıştım(ilk 100) dershane(Uğur) Dell laptop vermişti. Şehirde otobüslerin arkasında falan fotoğrafım reklamım vardı:) aslında az olmuş. Ama girdiğim vakıf üniversitesinden hayvan gibi burs almıştım. Dolar olarak bakınca maaşım hiç o rakamı yakalayamadı.

  • nhk ni youkosu  (27.08.24 13:33:47)
1.ye verilir. belki ilk 3e. gerisine araba zor.

  • jelly bear  (27.08.24 13:35:46)
valla ilçede durumlar kötüyse bir ihtimal verilebilir ya da işleri kötüyse ama yine de çok zor

@nhk'nin bahsettiğinin benzerini bizim hocalar da söylüyordu, ben de 2010da girdim. adam dereceye giriyor türkçe öğretmenliği okuyor, hayvan gibi burs veriyorlar mezun olunca onu kazanamayacak bunalıma girecek diye.
  • jülsezar  (27.08.24 13:46:30 ~ 13:46:42)