Hangi araba?

selam dostlar,

kısmetse ilk arabamı aralık ayına doğru alacağım, gönlüm 5-6 yaşında temiz bir honda civic'ten yana ancak yakın arkadaşlarım ve ailemden de farklı görüşler mevcut siz ne dersiniz?

bütçe: max 1 milyon.

1) 2018 model honda civic
2) sıfır km citroen c3
3) 2021 model renault clio
4) 2020-21 model kia rio
5) 2017-18 model bmw 1 serisi

bu araçlar hemen hemen aynı fiyatta. temizliğine göre 900 ila 1100 arasında değişiyor fiyatları. siz ne dersiniz?

profil: istanbul'da yaşayan bekar erkek mühendis yaş 30.

teşekkürler,

bmw al. aa bmwsi varmis desinler. türk kadinlar bakiyor öyle seylere :)

  • robert bosch  (26.08.24 14:54:35)
şimdiden hayırlı olsun, direkt model belirtmek yerine biraz kafa ütüleyeyim mi?

ilk araçsa ve acemilik durumu varsa parçası ucuz olan araç
yine ilk araçsa ve acemilik durumu varsa bagaj hacmi aşırı küçük olmayacak şekilde kompakt, kolay park edilir bir araç
yılı yeni olup içi boş, paketi düşük bir araçtansa 1-2 yıl daha büyük ama dolu paket bir araç
yılı küçük b segment bir araçtansa mesela yine 1-2 yıl daha büyük c segment bir araç

bu şartlar altında size toyota auris skypack paket öneriyorum. :):)
iyice kafanız karışsın

saydıklarınızda da citroeni ennnnn son sıraya yazayım, rio ise en kalbimi çalabilecek olan.
  • ofelia  (26.08.24 14:55:28)
Cok problem yasamayayim diyorsaniz 1. Honda, 3. Clio ve belki 4. Kia Rio, kronik sorunu var mi diye yerli yabanci forumlara bir goz atmakta fayda var.
Biraz adi, gosterisi olsun vs diyorsaniz 5. BMW
Az paraya cok donanim olsun, kalite ile ilgili problem yasama riskimin artmasi sorun degil diyorsaniz 2. Citroen C3
Ben de biraz suyu bulandirayim, ben pek tercih etmesem de 1 milyona alinabilecek en genc Volkswagen grubu B veya C segmenti bir arac olabilir. Bunlarin ne kadar uzun omurlu ve saglam oldugu konusunda bir konsensus yok ne yazik ki ama ilerde cikabilecek yuksek faturalarin karsiligini konfor olarak aliyorsun.
  • mbond  (26.08.24 15:03:34)
Bunların yanında motor, şanzıman, km farklarını da göz önünde bulundurmalısınız. Sadece marka model ile yapılacak bir karşılaştırma çok yüzysel olur ve doğru karar vermenizi engelleyecektir.

  • goodz  (26.08.24 15:39:49)
Bi milyon yuze cikacaksaniz, sifir araba alon. C3 ya da o paraya 0 clio da alabilirsiniz. 900 bandinda kalacaksaniz da hondaya yonelirdim.

Bmw en son tercihim olurdu cunku sizi en fazla 6 ay icinde sanayiye goturecek.

Kia Rio yu da satamazsiniz, satarsiniz illa ki de bekletir sizi. Bi de Kia Rio nedir Allahaskina ya. Kia nin son 3 seneki arabalari arasinda bile ucurum var. Cok eski kaldi artik
  • narod  (26.08.24 15:46:10)
4) 2020-21 model kia rio

  • since1907  (26.08.24 16:33:49)
capondan şaşmayacaksın. honda-toyota bütçene uygun al geç. ww ve psa gruba hiç bulaşma.

  • my fault  (26.08.24 16:48:49)
citroen c3. çünkü sorun istemiyorum derseniz sıfır km herhangi bir araç > ikinci el herhangi bir araç :)

ya da ilk araba için clio. ciddi kronik sorunu yoktur. türkiye'nin her ilçesinde ustası vardır. sanayideki her boyacıda boyası hazırdır. her çıkmacıda ucuz orijinal parçası vardır. lastiği, fren balatası, sileceği, bilmemnesi gibi sarf malzemeleri diğer markalara göre daha çok üretilir, yerli yan sanayi seçeneği çoktur.

6 yaşında temiz civic bulmanız çok çok zor.
bmw 1 serisi sanayide davul zurnayla karşılanıyor diye biliyorum.
kia rio evladınıza miras olarak kalır.

hayırlı uğurlu olsun şimdiden güle güle kullanın.
  • robin crusoe  (26.08.24 16:52:14)
sıfır c3

  • brakgn  (26.08.24 17:11:03)
kia yı satamazsınız. bmw motoru temiz değilse sürekli sanayiye giderseniz. bnece bunların hiçbirisini almayın toyota corolla alın.

  • komando kani var bende  (26.08.24 18:08:46)
1) Sıfır C3
2) Honda civic
3) Clio
4) Kia Rio
.
170) BMW
  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (26.08.24 18:09:41)
2019 sonrasi üretim E210 kasa corolla.

  • designer  (26.08.24 21:34:19)
Sıfır arabadan şaşma hacı değerlenir kat kat temiz bakarsın sonra katlar üstüne güzel bişey çekersin olur gider 4 teker hepsi de gidiyor ikinci el arabalar sıkıntı her türlüsü elinde kalıyor ne kadar şey etsende millete güven kalmadı

  • Efespilsen  (27.08.24 01:34:48)
Sıfır sıfırdır. Ben Citroen C3 öneririm. Aşağıda versiyonlarını bulabilirsin.
www.arabalar.com.tr

  • mc1r  (29.08.24 11:44:11 ~ 11:44:53)