Archive 81, hereditary, midsommar tarzı film dizi önerileri

Soru başlıkta. Aslında önereceğiniz bir çoğunu izlemiş de olabilirim ama şimdi aklıma bunlar geldi bir çırpıda. Bunların konularına benzer şeyler arıyorum.

Abuk subuk diziler yedi sekiz sezon sürüyor. Archive 81 o kadar kötü müydü ki havada bıraktılar bari ikinci sezonu falan çekilseydi diye aklıma düştü aniden. Sonra dedim sorayım bunu, izlemediğim güzel Bi okült temalı film dizi önerirlerse seçer onu izlerim.

Marianne vardı yine çok beğendiğim bir dizi bir sezon sürdü ve iptal. The watchful eye vardı bir de aman aman beğenmesem de kendini merak ettirmişti ne çıkacak diye bekliyordum tak iptal oldu galiba Bi ben izliyorum bunları. Zevksiz olduğumu kabullenmem lazım sanırım:(

Bu janranın ağa babası wicker man'dir, onu izle zaten.
The ritual var yenilerden.

  • Bruce  (25.08.24 10:38:32)
Okülte bağlar mı bilinmez ama bir de from var dizi olarak, gizem korku öğeleri başarılı.

  • Bruce  (25.08.24 10:53:46)
@bruce wicker Man izlememişim iyi oldu onu izlerim. Yaaa from izliyorum zaten yeni sezon bekliyorum :))

Bu arada guillermo del toro's cabinet of curiosities, Creepshow, creeped out gibi her bölümü kısa farklı hikayelerden oluşan serileri de seviyorum. Çocukken goosebumps da izler severdim. Bunlara benzer öneriler de alabilirim aklıma geldi illa okült olmasına gerek yok kısa kısa korku hikayeleri de olur
  • kullanicadi  (25.08.24 10:54:02 ~ 12:09:01)
yeni dizilerden yellowjackets var.

  • tepedeki psychedelic adam  (25.08.24 13:30:58)
Archive 81'in orijinali podcast idi merak ediyorsanız ona da bakabilirsiniz belki?

Jordan Peele'ın yeni çektiği Twilight Zone bölümleri olmalı onlar da izlemediyseniz ilginizi çekebilir.
  • peki madem  (25.08.24 14:35:21 ~ 14:40:12)
@peki madem podcast ten çekildiğini bilmiyordum dizinin. Podcast de dizinin bittiği yere kadar mı yoksa konuyu en azından biraz toparlıyor muydu

  • kullanicadi  (25.08.24 15:42:23)
Anladığım kadarıyla dizi düz bir uyarlama değil de benzer bir hikaye şeklindeymiş. Podcastin sonunun genel olarak tatmin edici olduğunu duymuştum.

İstediğinize benzer türde podcastler var aslında eğer ilginizi çekerse. The Magnus Archives, The Silt Verses, Old Gods of Appalachia ve I Am In Eskew ilk aklıma gelen ve iyi olduğunu duyduklarım.
  • peki madem  (25.08.24 16:12:41)