Parfüm sorusu

Merhabalar kullandığım parfümün üretimi durmuş her yerde bulamıyorum artık. Son kalanları bulsam bile sürdürülebilirliği kalmadı eninde sonunda yeni bir şeye geçmek zorundayım fakat istiyorum ki bu tarzda bir parfüm olsun. hatta kullandığım şey bir şeyin taklidi ise onun orijinalini bulup onu kullanmak istiyorum.

Kullandığım marka Blade Racer idi, evyap’ın markası ucuz ve sevdiğim bir kokuydu.

Noktaları şu şekilde;
Bu parfümün orijinali ne olabilir?

Üst notalar: Bergamot, limon ve greyfurt, parfüme taze ve ferahlatıcı bir başlangıç ​​sağlar.
Orta notalar: Lavanta, adaçayı ve sandal ağacı, parfüme aromatik ve odunsu bir dokunuş katar.
Temel notalar: Amber, misk ve paçuli, parfüme sıcaklık ve derinlik katar.

Acqua di gio

  • saffetbabayarooglu  (23.08.24 19:01:03)
Gemini'a sordum, parfum markalarini su sekilde paylasti:

Verdiğiniz notlara göre bu parfüm, oldukça popüler olan aromatik fougère (fernen otu) kokular kategorisine giriyor. Bu tür kokular genellikle ferahlatıcı başlangıç, aromatik kalp ve odunsu-misk temel notalarıyla bilinir.

Neden Fougère Koku?

Bergamot, limon ve greyfurt: Bu notalar, fougère kokularının karakteristik üst notalarıdır ve parfüme ferahlık ve canlılık verir.
Lavanta ve adaçayı: Bu notalar, kokunun kalbindeki aromatik ve bitkisel karakteri güçlendirir.
Sandal ağacı, amber, misk ve paçuli: Bu notalar, kokunun tabanını oluşturur ve sıcak, odunsu ve hafif baharatlı bir temel sağlar.
Bu Notalara Sahip Olası Parfümler:

Bu notalara sahip birçok farklı parfüm bulunmaktadır. Ancak, size bazı örnekler verebilirim:

Klasik Fougère Kokular:

Eau de Cologne: Bu, fougère kokularının atası olarak kabul edilir ve genellikle bergamot, limon, lavanta ve meşe yosunu içerir.
Grey Flannel: Polo Ralph Lauren tarafından üretilen bu parfüm, klasik bir fougère örneğidir ve bergamot, lavanta, sandal ağacı ve vetiver içerir.
Modern Fougère Kokular:

Versace Eros: Bu parfüm, modern bir fougère yorumudur ve narenciye, yeşil elma, lavanta, tonka fasulyesi ve vanilya içerir.
YSL L'Homme: Bu parfüm, fougère ve odunsu notaların modern bir karışımıdır ve bergamot, lavanta, sedir ve küçükkaragöz içerir.
  • sertac akin  (23.08.24 19:28:08 ~ 19:30:15)