Terziye verdiğim ücret normal mi

Bir tişörtü hem daraltıp -bel ve koldan- hem de kısaltmak için pazarlık dahil 125tl verdim. Öyle alelade, sokak arası bir dükkan.

Bu işlerden hiç anlamam, piyasası bu mudur ? (İşçilik çok iyi ve tam olarak üzerime göre yapıyor)

Bu işlerden ben de hiç anlamam ama ortada bir emek ve tecrübe olduğu kesin. Öte yandan, 125 TL ile marketten neyden ne kadar alabilirsiniz?

Bence makul fiyat.
  • 10551037  (23.08.24 16:32:16)
Normal

  • Mcfly  (23.08.24 16:33:33)
benim terzi terzimetreyi 50 liradan açıyor, birden fazla işlem olduğu için bana makul geldi

  • ofelia  (23.08.24 16:44:08)
Bence cok uygun fiyat.

  • mbond  (23.08.24 16:50:04)
Hocam artık 5 liraya 10 liraya paça kısaltmak, böyle işleri yapma devri kalmadı

100 lirayı eski 10 lira gibi düşün, ben bu işleme 10 lira versem tereddüt eder miydim diye işte o 100 lira oldu

Geçen bi arkadaşım 300 liraya elbise almış bunu 3-4 parmak kısalttırabilsem iyi olur dedi

Elbise 300 lira terzi bunu 100 den aşağıya kısaltmaz böyle giy boşver dedim
  • grimavi  (23.08.24 16:58:32)
çok iyi valla. ben hepsine ayrı ayrı 50 alırdım. kol daraltma, bel daraltma, boy kısaltma. 150 den aşağı olmaz.

  • geveze yazar  (23.08.24 17:23:33)
Tişört çok yüksek ihtimalle penyedir, penyenin dikilmesi zordur, fabrikadan çıktığı halindeki gibi göstermek vs epey ince iş aslında. Çokçok uygun fiyat çekmiş.

Bir de artık eskisi gibi bir terzilik çok azaldı, terziler nerdeyse sadece kısaltma sökük dikme filan yapıyorlar. Fiyatları yüksek tutmaları normal geliyor bana, dikişle biraz ilgiliyim oradan biliyorum.
  • muhayyer divan  (23.08.24 17:27:36)
Her birinize çok teşekkür. Aslında başta 200 demişti, fal taşı gibi oldu gözlerim. İki tane tişört verip 150den yaptırdım, çok beğenince 4 tane daha verdim.

Parça sayısı bol olunca pazarlıkla 125e geldi ama fiyat da büyüyor tabi.. bi sormak istedim.

Ayrıca evet, herif tam olarak fabrikadan çıkmış gibi bir işçilik yapıyor. İnanılmaz beğendim. Madem fiyat da makul, Maltepe tarafında olan varsa bilgisini paylaşabilirim terzinin
  • kel aynak kusu  (23.08.24 17:32:28)
Normal.

  • mikahakkinen  (23.08.24 23:25:04)