kredi kartı limitini başka bankaya taşımak mümkün mü?

kredi puanına göre total bir limit üzerinden gidiliyor sanırım. benim garanti bankasından oldukça yüksek limitli bir kartım var ancak bankadan hiç memnun değilim. iş bankasından kredi kartım var ama limiti 5 bin tl. arttırmak istedim arttırmadılar. garanti limitini düşürüp iş bankasından limit istesem yine reddedilir mi?

bunun da biraz hızlı olması gerek çünkü yüklü miktarlarda taksit yapılabilir şeyler alacağım. bu süreç hızlı oluyor mu? deneyimleyen var mı?

1- reddedilebilir. Bankalar genelde bunun bilgisini veriyor. Diğer bankalardaki limitinizi azaltırsanız limitinizi şu kadara yükseltebiliriz diye. Bunun bilgisini verdiler mi?

2- Limitinizi arttırsalar bile garanti ile aynı limite ulaşmayabilir. Belli bir noktadan sonra bankalar insiyatif alıyor limit vermek için. atıyorum Garantideki limitiniz 500 bin ise onu kapatınca iş bankasındaki limitiniz en fazla 300 bine kadar artabilir.
  • nuevo  (23.08.24 15:59:16 ~ 15:59:34)
@nuevo garantideki limiti 50k indirdiğim halde iş bankasındaki limiti 5k bile yukarı çekemedim. "diğer bankalardaki limitizi azaltıp tekrar başvurabilirsiniz" diyordu ama işe yaramadı.

  • ilgeru  (23.08.24 16:10:15)
Bahsettigin is bankasiysa zor. Garanti'den ben de 300bin limit dusurdum, is bank yine olumsuz dondu. Sokarim yapacaginiz ise diyerek tum kartlarimi kapattirdim.

  • brkylmz  (23.08.24 16:30:27)