ince metal profil kesmek için en basit yöntem ne olur?

5 mm'lik lama, 6 mm boru, 1-2 mm kalınlığında kutu profil ve benzeri malzemeleri kesmek için ne tür bir alet almalıyım?

mini şerit testereler gördüm. bunların ucuz versiyonları 2-3 bin lira aralığına satılıyor. sizce tercih edilebilir mi? bunlar çok fazla ses ve kıvılcım çıkarır mı?

daha uygun yöntem tavsiyelerinize de açığım.

malzeme: kesilecek malzeme çoğunlukla alüminyum olacak.

sürekli mi keseceksin yoksa bir kere kullanmak için mi yöntem soruyorsun?

  • nop  (21.08.24 15:27:52)
Avuç içi taşlama aleti ve uygun spirali alıp ne istiyorsanız kesebilirsiniz.

  • thracia  (21.08.24 15:49:40)
senin alacağın şerit testerelerden kıvılcım çıkmaz.

sürekli yapmayacaksan veya bir seferde yüzlerce kesmeyeceksen el testeresi, yok sürekli yapacaksan veya sayıca fazla ise kaliteli bir şerit al.

yapacağın şeyin toleransı düşük ise (1mm kısa geldi kaynakla doldururuz, kama koyarız bişi olmaz durumu yoksa) mutlaka makine.açı kesmesi de olsun.
  • selam  (21.08.24 15:57:30)
@nop;

hocam ne kadar uzun süre kullanacağım belirsiz, ama tek sefer de kullanmayacağım.
  • istististist  (21.08.24 16:52:40)
thracia + 1

uçlarını da kaynağa hazır hale getirebilirsiniz hatta
  • kveldulv  (21.08.24 16:59:03)