Bir beceri edinme şansınız olsa

Selamlar.
100 saatlik çalışmanın sonunda bir konuda/beceride ileri seviye olacaksınız, neyi/neleri seçerdiniz ve neden?

Kesinlikle dans etmek

  • alimcgraw  (20.08.24 22:21:32)
Su tesisatı.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (20.08.24 22:23:09)
dans etmek +1 - estetik çünkü ve zor

  • tuborg yesili  (20.08.24 22:24:19)
Dil dil dil.
İleri düzey minimum bir dilin olmalı ki(dünyada en çok konuşulan dillerden biri) bir çok kapı sana açılabilsin.

  • hain kostokk  (20.08.24 22:37:50)
Dikiş, ama şöyle canım isterse Savile Row'da terzi olacak kadar iyi dikiş. Keşke çat diye dikiş öğrensem :(

  • kobuzchu kiz  (20.08.24 22:44:08)
Affetmek, kin tutmamak, insanlara güvenmek.

  • sonsuz  (20.08.24 22:48:41)
dikiş + 1

  • füt  (20.08.24 23:14:37)
taşınabilir bir müzik aleti öğrenmek isterdim.

edit: dikiş +1 bu arada.
  • dedim ben sana  (20.08.24 23:19:03 ~ 23:19:49)
Artistik buz pateni

  • playing star again  (20.08.24 23:21:19)
Tesisat+1
Tamir
Dil
  • Amaranta ursula  (20.08.24 23:43:39)
DAW. müzik yapmak için stüdyo programı. ve yanına birkaç enstrüman çalmayı da eklerdim. hem müzikle kariyer yapmak hem de hobi olarak kafayı sıfırlamak için.

  • MtKrt  (20.08.24 23:45:28)
Zamanım olsa kesinlikle dikiş.
Kaliteli kumaşları, özgün tasarımları severim. Kendim çizip diktirdiğim çok oluyor. Çizdiğimi dikmek hem daha mutlu eder hem uygunsa gelir güzel olurdu :)

  • cilekli pasta  (21.08.24 00:12:01)
gitar calmak
fransizca

  • cooperr  (21.08.24 00:13:16)
Soruyu doğru anladıysam 100 saat emek verip 10 bin saatlik uzmanlık seviyesine geleceğim (bir işte üst düzey uzmanlık için kabul edilen saat).

Dil ya da müzik aletine 100 saat gerçek emek versem çok usta olmasam da işime yarayacak kadar öğrenirim, hiç emeksiz olsa ikinci bir yabancı dil derdim de hadi 100 olmasın 200 saat ile edineceğim bir ikinci yabancı dil (örneğin İtalyanca) bu saatten sonra bana yeterli olur; herhangi bir müzik aletinde virtüöz olma hevesim de yok, o yüzden matematiksel olarak bu seçenekler mantıklı gelmedi, onları eliyorum.

Gerçekten uzmanlık kazanması zor, 100 saatte gelinecek seviye ile 10 bin saat arasında ciddi fark olacak ve bu farkın hayatımı anlamlı derecede etkileyeceği bir şey olmalı.

Yani olimpik bir branşta sporcu olmak olabilir belki. Bi dahaki yaz olimpiyatlarında 32 yaşında olacağım ama sıfırdan başlayıp 100 saat antrenman ile atıyorum Mete Gazoz seviyesinde okçu olabileceksem mantıklı bir yatırım. Hatta abartıyorum Leon Marchand seviyesinde yüzücü olabileceksem 32 yaşında, yüzmeyi isterim, 28 yaşında spora başladı, 32 yaşında olimpiyatta 4 altın aldı gibi bir hikaye çok iyi olurdu :d

Bundan tam emin değilim ilk yazdığım gruba girer mi ama, yazılım da diyebilirim belki. 100 saatlik yazılım çalışması ile ne seviyeye gelinir kestiremiyorum. İşin parasında çok değilim de çok iyi yazılım bilenlere özeniyorum yani 100 saatle o seviyeye gelebilmek makul geldi.

Ha bi de son olarak görsel tasarım. Logo/bayrak tasarımlarını incelemeyi çok seven, hobi olarak bayrak tasarlayan biri olarak çok iyi bir tasarımcı olsam sabah akşam logo tasarlayıp kendimi eğlendirirdim. Paraya dökme niyetim de yok, Türkiye'deki belediyeler için bedava logo tasarlardım alın kullanın diye :d
  • nundu  (21.08.24 00:34:24 ~ 00:36:04)
lol. IT tabii ki. Muhtemelen cloud üstüne egilirdim.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (21.08.24 00:39:38)
Kaynakçılık

  • mirty  (21.08.24 08:56:04)
piyano ya da gitar çalabilmeyi çok isterdim.

  • jelly bear  (21.08.24 10:36:48)