arabanın plakası düştü ve hemen yaptırdım

sabah arabanın plakası bi yerlerde düşmüş bulamadım sonrasında hemen sanayiye gidip 500 tl'ye plakayı yaptırdım.ne evrak ne bişey.. şimdi o kaybolan plakam ile ilgili bir kayıp dilekçesi filan yazmam gerekir mi sonradan başıma bişey gelmesin diye?

ne bileyim biri alır plakamı yasak geçişler yapar sonra uyuşturucu satar filan başıma bir iş gelir mi plakam düşmüş sen niye bildirmedin al sana 8 sene hapis filan.

kafanıza göre iş yapmışsınız, başınıza iş çıkartabilirler. Trafik Şube Müdürlüğüne ruhsat, kimlik vs. alıp bildirim yapmanız gerekiyor.

şurada detaylıca anlatmışlar: www.arabam.com
  • stimpak  (20.08.24 15:07:27)
trafiğe bildirirseniz onlar plaka çıkartman için evrak çıkartıyor. onunla yeniden bastırabiliyorsun.
2 kez bildirim yaparsanız plakayı yenilemek zorunda kalıyorsunuz ama.

siz gr olarak bastırmışsınız. bir halt olmaz.
her yerde plaka var. adam kaçak geçiş yapmak istese senin çıkarttığın yerden çıkartamaz mı sanki?
  • rhan  (20.08.24 15:07:43)
Malumunuz "muameleci" diye bir meslek var. Bu meslekten birileri sizin adiniza islem yapmis olamaz mi?

  • mbond  (20.08.24 15:19:00)
yasak zaten :D:D:D

sahte kimlik çıkartıp yasaklanması lazım abiii bu hizmetin demek gibi bir şey şu söylediğiniz.

sahte plaka kullanmanın cezası 32bin tl.
üstelik yasal yolla tek plaka bastırmak sadece 195 tl.
  • elorelia  (20.08.24 15:30:24)
yav bu yaptığınız işlemin yasak olmama ihtimali var mı sizce?

plakada karekod uygulaması geldi.

kabul işlem eskisinden daha zahmetli hale geldi ama risk almaya değer mi?

gidin belgenizi alın, plakanızı odadan bastırın.
  • elorelia  (20.08.24 15:48:00)
Hocam 500 tl için sonra olabilecek ihtimallerin riskine girme. Usulü neyse o yoldan gidin bence.

  • Kediyi üzdün  (20.08.24 15:48:48)
Sanayide yaptırdığınız sahtedir sanırım. Plaka şoförler odasında basılıyor. Plakaya bağlılığınız yoksa başvurup yeni plaka alın

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (20.08.24 16:07:58)
Resmi yapılan plakada soğuk damga olur, siz sanayide yapılan plakayla çevirmeye ya da muayeneye gittiğinizde problem olur.

  • mirty  (21.08.24 08:59:22)