Bu belgeleri nereden alabilirim?

Bir yanlışım var mı kontrol edebilir misiniz? Daha sonra apostilleteceğim.

+Certificate of Residence

İlçe nüfus müdürlüğünden İkametgah Belgesi.

+Certificate of original and de facto family

İlçe nüfus müdürlüğünden Aile Nüfus Kayıt Örneği.

+Income tax declaration for 2023

Araştırma görevlisi olarak çalışıyordum. Vergi dairesi bana böyle bir belge verebilir mi?

+Official document attesting ownership of real estates of any family household members at 31/12/2022 with indication of the squared meters (the document must be issued by the relevant authority on this subject). If in 2022 no real estates were owned by the family, it is necessary to provide a certificate attesting the absence of properties for every member of age of the family household.

Tapu müdürlüğü bana ilgili tarihte bir taşınmazım olmadığına dair bir belge verir mi?

+Official documents attesting movable assets of the family household at 31/12/2022: - balance of bank and/or deposit accounts - account balance of shares, dividends, shareholdings, capitalization policies any other type of financial investment.

Bankanın farklı şubeleri bana böyle bir belge verebilir mi? Yoksa hesabımın olduğu şubeye mi gitmeliyim?

son sorudan eminim: herhangi bir şubesi verir.

bir de ikametgah'la, aile nüfus kayıt örneği e-devletten alınabiliyor. onu apostilletemez misiniz? illa daireden mi istiyorlar? pek kalmadı zira öyle daireden belge almak.

income tax declaration bizde sgk dökümüne denk geliyor olabilir, yine onu da e-devletten edinebilirsiniz ama emin değilim tam eşleniği mi diye.
  • gitdaddy  (20.08.24 10:54:34)
@gitdaddy daha önce e-devlet'ten alınan belgeleri apostilletecektim, sorun çıkardılar. o yüzden risk almayayım dedim.

  • ted  (20.08.24 10:56:17)
apostilletmek için ıslak imzalı belge lazım

zaten her belgeyi apostilletemezsiniz

örneğin bankadan aldığınız belge apostillenemez,

apostil yetkilisi tarafından imzalanan belgeler apostillenir onlar devlet kurumunda oluyor
  • jülsezar  (20.08.24 11:04:55)
bizde calisanlar gelir vergisi beyannamesi vermedigi icin calistiginiz yerdeki ilgili kisiye sorabilirsiniz belki toplu halde verebilirler ya da 12 aylik bordrolari gosterebilirsiniz gibi geldi bana.

  • bay b  (20.08.24 11:07:01)
@arbre Muhasebat Genel Müdürlüğü e-Bordro Bilgileri kısmında çıktı ama belge alma kısmı göremedim.

@bay b Geçmişte çalıştığımdan farklı bir ilde yaşıyorum, o yüzden oraya gitmeden çözmeye çalışıyorum.

@jülsezar Bu durumda o belgenin geçerliliğini nasıl kanıtlayabilirim?
  • ted  (20.08.24 11:14:10)
e-devletten alınan belgeleri apostilletemezsiniz.

imza: 8 senedir tercüme ofisi çalışanı.
  • matilda  (20.08.24 11:25:02)
Banka ile ilgili belgenin orjinalliğini doğrulatamazsınız bunu karşı kurum anlar diye tahmin ediyorum

Vergi ile ilgili olarak şu yol denenebilie, devlette araş gör iseniz e devletten bordroları çıkaetırsınız onu da fakülte sekreterine onaylatırsınız imza mühür. Fakülte sekreterlerinin apostil yetkisi var.
  • jülsezar  (20.08.24 11:32:51)