takipsizlik kararına itiraz?

merhaba arkadaşlar Almanya da eşim ve ailesi tarafından yüklü miktarda altın nakit ve ev eşyalarımın çalınması nedeniyle Türkiye de suç duyurusunda bulundum suç Almanya da olduğu için kavuşturmaya yer olmadığına dair karar çıkmış.

ben Almanya ya gidemediğim için ve suçlulardan üçü türk vatandaşı olduğu için itiraz etmek istiyorum ayrıca Almanya da savcılığa ve polise online ihbarda bulunmama rağmen hiçbir işlem yapılmadı bu nedenle yalnızca tek seçenek Türkiye deki adli kurumlara başvuru yapabiliyorum.

bu sebepler ile nasıl itiraz edebilirim?
tekrar suç duyurusundaki dilekçeyi ve delilleri sunmam gerekiyor mu itiraz dilekçesine?
itiraz harcı dışında herhangi bir ödeme veya para cezası alabilir miyim?

-itiraz harcı diye bir şey yok. Bu durumdan herhangi bir ceza veya ödeme yapmazsın.
-bırak Almanya'daki olayı çorumda işlenen olaya yozgattaki savcılık bile bakmaz.
-olayın Türk yarısıyla uzaktan yakından alakası yok
*almanya da bir avukat tutup işlemi orada başlat veya orada baslattiysan devamını oradan getir. Burada vakit kaybetme.
  • dedeminhirkasi  (19.08.24 18:24:24)
  • vedatchilipeppers  (19.08.24 18:27:19)
Hocam takipsizlik ve almanya görür görmez siz olduğunuzu anladım. Aylardır soruyorsunuz ve görünen o ki kendinizi halen savunamıyorsunuz. Bu soruları duyurudan değil de bir avukatla anlaşarak ona sormalısınız gibi artık...

  • artci sarsinti  (19.08.24 21:47:36)
Abi yanlış hatırlamıyorsam;
Deport var.
Almanya'da hakkında açılmış dava muhabbetleri var.
Şu an paran yok. Gittiğin her kapidan geri döndürüluyorsun.

Sana gereken Almanya'da avukat ama ona da paran yok diye hatırlıyorum. Haklıysan bile Yok yani senin çözümün. Şu an cebinde 5-10 bin Euro para yoksa cozulmeyecek bu iş ki o zaman da belki cozulmez.

Bunu ne kadar kisa surede kabul edersen senin için o kadar iyi olacak.
  • logisticsmanager  (19.08.24 22:08:22)
#dedeminhirkasi

Almanya da avukatlar iletişime geçmiyor savcılık ve polise bildirmeme rağmen hiçbir işlem yapılmıyor. Almanya da tuttuğum avukat bile ilk davada çekildi tüm dosyalar onda olmasına rağmen cevap vermiyor

#artci sarsinti

hocam bir türlü bir aşama kaydedemedim Almanya da avukat bulamıyorum Almanya savcılığı polisi geri dönüş yapmıyor delil sunmama rağmen Türkiye de 3 suç duyurusunda bulundum biri takipsizlik daha fazla ne yapabilirim bilmiyorum Türkiye de avukat ile görüştüm oda benim yaptığım şeyleri yapacağını söyledi.
yakınım kayınbabama ulaştı adam meydan okudu bize hiçbir şeyi inkar etmiyor ne yapabilirsen yap diyor.

#logisticsmanager

aynı dediğin gibi birinden borç alabilirim ancak avukat bulamadım düzgün birini ve hakkımda tutuklama ve bunca ciddi suçlamalar varken Almanya bir işlem yaparmı onuda bilemiyorum savcılığa ve polise belli tarihte WhatsApp plaka tanıma ve araç GPS bilgileri ile çözüleceğine bildirmeme rağmen hiçbir dönüş yapmıyorlar
  • hhhh99  (20.08.24 01:16:43)
Şu ana kadar sorduğunuz ve bundan sonra soracağınız soruların çok basit bir cevabı var: Olumsuz.

Yardıma ihtiyacınız olduğu aşikar ancak bu yardımı buradan alabilmeniz imkansız. Sizi seven, sizin de sevdiğiniz ve güvendiğiniz insanlarla konuşup onlardan yardım istemeyi deneyin bence.
  • 10551037  (20.08.24 02:36:36)
Bir çok avukat ile görüştüm sadece boşanma açarız diyor aile büyükleri karşı tarafla iletişime geçmeye çalışıyor bende geçiyorum ancak hemen engel ve açık meydan okuma yapıyorlar suç duyurusu takipsizlik Almanya hiç cevap bile vermiyor geçerli bir vize yok gidemiyorum Almanya ya

  • hhhh99  (20.08.24 11:05:26)
şimdi ben sizin sözlükteki entrynizi okudum ve buradaki duyurularınızı da hatırlıyorum.

sizin iş duyurudan çözülmez, imkanı yok. bence büyük bi bardak su için, önünüze bakın. belanızı aramayın.

ayrıca karşı tarafı her konuda suçlamışsınız, her şey iftira ama ortada bıçaklama davası var ve 1 cmcik yalnızca gibi bir kabulünüz var? kusura bakmayın ama olayların da hiç anlattığınız gibi olmadığını düşünüyorum. bu insanlar psikopat mı, hepsi mi psikopat ve bir araya gelmişler de herkes size pusu kuruyor hayatlarında hiç dertleri, meşgaleleri yokmuşçasına? ülkeden de deport edilmişsiniz.

önünüze bakın.
  • deartheodosia  (20.08.24 13:42:06)
#deartheodosia

evet çoğu yerden çözülmüyor bir ümit bendeki

beladan kaçtığım için yasal yolları deniyorum.

karşı tarafın yaptıkları delil ile çıkar ortaya bıçaklama olayında kabulüm yok Kendi evimin arkasına koşuyor üzerinde polis aramasında bıçak çıkıyor ayrıca beni takip ettiğini ifadesinde belirtiyor polis evimi arıyor beni hücrede çıplak arama yapıyor bıçak yok.

olaylar bilmediğimden çok daha fazlası
benim sorun yaşadığım bir aile ve yakınları aynı kişiler.hepsinin kafa yapısı demek aynı.
aynı düşündüğünüz gibi başka işleri yok birde onların tarafından düşünün tüm mal varlığıni alıp üstüne hapislik iftira ve her yerden herkesi engelleyip elinden geleni ardına koyma demeleri neyin mantığı olabilir
  • hhhh99  (20.08.24 16:40:37)