Ingiliz aile icin Istanbul'da yapilacaklar listesi

Selamlar,

Is yerindeki yoneticim eylul sonunda ailesiyle bir haftaligina Istanbul'a geliyor ve eski bir Istanbullu olmamdan dolayi benden tavsiyeler istedi. Ancak ben hicbir zaman turistik yerlerde iyi olmadim ve ben tasinali her sey baya bir degisti Istanbul'da. Sizden rica etsem yeme-icme, gezme-gorme onerilerinizi paylasabilir misiniz?

Galata civarinda bir otelde kalacaklarmis. Ickiyi seviyor, meyhane/raki denemek istedigini soyledi.

Cok tesekkurler.

klas bir meyhane olarak asmalı cavit,

görülecek yerler olarak çemberlitaş hamamı, yerebatan sarnıcı sultanahmet camisi meydanı dikili taşlar, ayasofya, gülhane park, hocapaşa mahallesinde kasap osmanda döner yemek, galata köprüsü, galata köprüsünde rakı balık ama hangi mekan iyidir bir şey diyemeceğim.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.
  • bravoteam  (13.08.24 11:50:11)
Taksimde istiklalde gezsinler alisveris fln

İstiklalde giriste sutiş var guzel yemekleri var ekstra kebap menusu ude isteyin.

Kebap icin istiklal de mcdonals sokaginda hayri usta var

İstiklalin ortasina yurursen san antuan klisesinde dilek dileyebilirler mum alip mimarisi de guzel

Gene restoran istersen anadolu yemekleri diye bi restoran basarili baya

Asagi biraz daha in orda midpoint restorani var gidince gorevlilere denizi gormek istiyoruz dersin sizi koseye alir manzarasi cok guzel ortam falanda

Ordan gene assagi devam ederken finukuler var oradan karakoye inin

Dipnot meydandan binmek istersen finukuler ile kabatasa inip metroya aktarma ile karakoyde inebolirsin bu ikinci yontem ya meydan yada istiklal sonu yani iki sekilde gidebilirsin

Oradan karsiya gec denize sogru vapur istasyonu var kadikoy vapuruna binin ama disarisina yan taraf balkona oturun harika oluyor

Kadikoye gecince

Kadikoy de mercan restoran var isiklardan karsiya gec ilk sokak sag da

orada kokorec ve midye tava patlatiyoruz birada var

Sonra cay kahve icmeye kadikoy sahilin sagdan en sonunda balon kafe var basindada balon vardi galiba deniz ustunde dalgalar vururken cay kahve tatli koyabilirsin

Geri gelirken en iyi ve tatli donus

Besiktas vapuruna biniceksin sahilden besiktasta in yolun karisina gec sola yuru taksim dolmusu var bin 5dk taksim meydandasin
  • Zetnikov  (13.08.24 19:16:37)