İnstagram Çekilişi Gümrük Vergisi?

Selam,

İnstagramda bir çekilişe katılmıştım.

"
Çekilişten İPHONE 14 PRO MAX 256 GB KAZANDINIZ.

Ürünleri gümrükten İHALE ile aldığımız için alıcı adına kayıt yapılması gerektiğinden dolayı 830 TL gümrük vergisini ödemeniz gerekiyor.

Ödemeyi yapacağınız banka hesaplarımız mevcut Havale/EFT yolu ile ödeme yaptıktan
sonra, Dekont ile birlikte kargo gönderimi için adres bilgilerinizi iletişim numarası ve isim soy isim ile birlikte eksiksiz WhatsApp destek hattımıza iletiniz.
"

Böyle 830 tl istiyorlar.

Doğru mudur yoksa dolandırıcılık mı?

Teşekkürler

8300tl gönder hocam garanti olsun.

  • nuisance2  (13.08.24 10:34:14)
ben olsam yollamazdım, hangi hesap kaç takipcisi var?
kendim ödeyeceğim gümrük vergisini falan desen?

  • eja  (13.08.24 10:35:31)
ironiyi gerçek sanarlar diye açıklama yapayım : tabi ki dolandırıcılar mk.

70bintllik telefonu sözde çekişle dağıtıyorlar ama 830tlik vergisini mi ödeyemiyorlar :)
  • nuisance2  (13.08.24 10:38:09)
dolandırıcılık tabi ki.

  • elorelia  (13.08.24 10:39:26)
  • elorelia  (13.08.24 10:40:14 ~ 10:40:56)
Şakaysa komik değil gerçekse çok komik

  • respect  (13.08.24 10:50:07)
Abla prensessin ama halktan bu kadar kopma dolandiricilik olduğu beş ışık yılı uzaktan belli :(

  • logisticsmanager  (13.08.24 10:52:36)
Seviye ve inandırıcılık olarak bu dolandırıcılığın bir tık altı köprü satışıdır.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (13.08.24 11:06:12)
Troll soru, değil mi? 1000 lira gönder, düz hesap olsun.

  • moonie  (13.08.24 11:23:35)
sakın yollama bir sürü insan böyle dolandırıldı.

genelde karavan çekilişinde yapıyorlar bu dolandırıcılık işini. kimine karavan çıkıyor, çok daha büyük meblağlar dolandırılıyorlar.

hatta çekilişe post altından değil dmden katılmışsınızdır. çekiliş sonucu da genelden açıklanmamış, dmden size bildirilmiştir. işte bunların hepsi dolandırıcıyım ben diye bağırıyor fakat millet yiyor.

sizin adınıza fatura bile kesecekler, imei filan gönderecekler. lütfen aldanıp para kaptırmayın
  • adivar  (13.08.24 13:20:56)
Milli piyangoyu arayıp sorun. Memurlar gerekli bilgiyi verir. Eskiden bazı vergileri gerçekten ödemek gerekiyordu ama kayıt meselesini ilk kez duyuyorum. Bir şeyler değişmişti en son, gerçek de olabilir. Milli piyango idaresinde kayıtlı bir çekilişse sıkıntı olmaz ama değilse göndermeyin tabii.

  • inawen  (14.08.24 11:09:22)
çok teşekkürler evet karavan idi

  • princess eugenie  (14.08.24 21:04:29)
ve aynen dm den :)

  • princess eugenie  (14.08.24 21:04:43)