Kira artışı sonrası bizi ne bekliyor

Merhaba arkadaşlar, iki sene önce Kartal'da ev tuttuk 6.500'e
geçen sene ise ev sahibi %25 zammı kabul etmediğini söyledi. biz 10 bine razı olduk. Bu sene ise 18 bin kira istedi, biz de kabul etmeyip 16.500 göndereceğimizi söyledik. Sözleşmede 12 aylık Tüfe yazıyordu.

Şimdi ev sahibi bize ne yapabilir? biz ne yapmalıyız?

Tahliye taahhütnamesi imzalamadıysanız hiçbir şey yapamaz. Kirayı bankadan, açıklamaya kira yazarak yollamaya devam edin. Benimkiler de aynı oranı istedi, %65.07'nin üzerine çıkmam dedim. Evi satacaklarını ve bu durumun "beni zorda bırakacağını" söylediler. O sizin bileceğiniz iş deyip kapattım, birkaç haftadır ses seda çıkmadı.

  • aloha snackbar 3  (07.08.24 18:26:13)
tahliye taahütnamesi yok, dolar bazında baktım 6500 TL kira, şuanda dolar olarak kalsa 12 bin civarı ediyor, dolar bazında bile artmış ne istiyorlar merak ediyorum

  • denemeyanilma  (07.08.24 18:34:33)
Benimki de öyle. Dolar bazında ilk çıktığım günün 3 katı oldu en son. En son çocuğunun rızkını yemekle suçluyordu. Güya benim yüzümden özel okul yerine devlet okuluna yollamak zorundaymış. Beni çıkarıp yeni birini alsa alacağı para maksimum 2-3 bin lira daha fazlası bu arada. Bazen söylediği şeylerin doğruluğuna samimi olarak inanıyor mu acaba diye düşündüğüm oluyor.

  • aloha snackbar 3  (07.08.24 18:44:35 ~ 18:45:42)
@aloha geçen sene 10'u kabul etme sebepleri okul aylık ücretini karşılamasıydı, bu sene karşılamıyormuş, bize ne değil mi? okulla konuşsunlar

  • denemeyanilma  (07.08.24 19:24:08)
15 gönder yeter .

  • jamswety  (07.08.24 23:32:35)