Suriyeliler gönderiliyor mu?

Pek Suriyeli nüfusu olmayan bir şehirde yaşıyorum. Olanlarda işinde gücünde, ailesiyle yerleşmiş kişiler. Öyle sap Afganlar falan zaten barınamaz burada.

Son günlerde bu ailelerden bir kısmı deport edilmek üzere alındı götürüldü.
Farklı bir durum mu var? Göçmen politikamızda bir değişiklik mi var, bir operasyon mu var acaba?

  • titanyum22  (07.08.24 02:05:49)
Genellikle iş yerinde, yolda, toplu taşıma araçlarında sürekli kendisine laf atılan suriyeli kadın, erkek veya çocuklar bazen özellikle sıcak havalarda ve hayatın getirdiği stresle dayanamayıp cevap verebiliyor.

Tartışma genelde sığınmacı karşıtlarının müdahalesiyle uzayabiliyor.

Kolluk olaya tesadüf ederse karakolda şikayetçi olunan Suriyeli taraf için çileli süreç başlıyor.

Gerisini anlatmama gerek yok. Google'da aratabilirsiniz. Baroların konuyla ilgili yayınları var.
  • hebanon  (07.08.24 02:53:57)
öyle bir şey olsa duymamak imkansız. el altından yapmazlar bunu

  • ferenc  (07.08.24 03:35:45)
Oturduğum mahalleye bir suriyeli aile daha taşındı.

  • HellKeePer  (07.08.24 07:55:14)
Cocuk yapmakla mesguller hocam 11. Yoldadir ondan goremiyorsundur

  • Zetnikov  (07.08.24 08:50:30)
ben el altından yapıldıgını düşünüyorum. ben de duydum suriyelerin evlerine gelip deport etmek üzere alınıp götürüldüklerini.
Suriyede savaş bitti. artık burda durmaları dünyanın en anlamsız en saçma bir şeyi
umarım yaygınlaşır
  • limonlu eksi  (07.08.24 09:00:34 ~ 09:01:21)
İlginç bir şekilde geçen içişleri bakanı 3 milyon küsür göçmenin 700 küsür bininin adresinde bulunmadığını ve adresinde olmayanlar için işlem yapılacağını açıkladı.

Kardeşim de göç merkezinde geçici olarak hekimlik yaptı. Orada da epey bi kişinin deport edildiğini söylemişti.

x.com
  • chicha_v2  (07.08.24 09:37:57)
umarım vardır. fakat duymadım

  • yuvarlanantencereninkapagi  (07.08.24 14:43:29)
Cok pahali diye suriyeye kendi rizasiyla gitmis olmasinlar artik

Ekonomi duzelsin geri gelirler merak etme

Adamlarda taş gibi tc kimlik var kim nereye gonderebilir
  • Zetnikov  (07.08.24 15:55:38)