fotoğraf makinesi

kendimce bi heves edindim, özel anlarımı gezdiğim yerleri kendi çapımda fotoğraflamak istiyorum. böyle bi amaç için hangi fotoğraf makinesini önerirsiniz?

Cep telefonu yeterli. Sadece bazı ayarlamaları iyi bilmek lazım.

  • diyecevaplandı  (04.08.24 19:53:47)
şu an hobi için 35mm eski bi Canon A1 vs. almak cool olabilir açıkçası. Çıkan fotoğraflar da tatmin eder ama pahalı olur. (film + banyo + tarama)

Dijital olarak son birkaç yılın amiral gemisi telefonları gayet iyi. DSLR veya aynasız bir makine alsan çok daha detaylı keskin fotoğraflar çekersin ama açıkçası akıllı işleme özellikleriyle telefonlar güzel işler başarıyorlar. Leb demeden leblebiyi anlayıp kaydediyor. Makinede raw çekip işlemen lazım, ek olarak alan derinliğiyle ilgili şeyleri lensle halletmen lazım, mesela düşük ışıkta hem arkası hem önü net olsun turistik foto çekeyim desen zor. O yüzden dijital olacaksa telefon, makine olacaksa bi anlamı olsun film olsun derim ben.
  • nhk ni youkosu  (04.08.24 22:26:36)