İncir kabuğu soyulur mu?

Ben egeliyim ömrü hayatımda görmedim kabuğunun soyulduğunu. Eşim de marmaralı o da soyulmadan yendiğini hiç görmemiş.

Siz nerelisiniz ve nasıl yiyorsunuz?

Ben bir isirik kabukla aliyorum, kalan acikliktan icini kemiriyorum.

  • mirafiori  (03.08.24 16:16:48)
Benim için şöyle (Karadenizliyim):

Marketten aldıysam soyarım.

Kendim topladıysam, biri toplayıp verdiyse soymam direkt gömerim.

Bazen marketten aldıklarım da soyulmuyor onları da direkt yiyorum uğraşamam o kadar.
  • chicha_v2  (03.08.24 16:17:41)
Ben İzmir'de soymadan yiyen görmedim şahsen. İstanbul'da da görmedim, Adana'da da görmedim. Tek tek saymayayım ama ben bulunduğum hiçbir yerde kabuklu incir yendiğini görmedim.

Zaten her tür incir de kabukla yemeye müsait değil ki? Kalın oluyor bazısı, özellikle yeşil incirler.

Bu olay ilginçmiş, takipteyim.
  • akhenaten  (03.08.24 16:18:22 ~ 16:20:24)
Trakyalıyım. Soyan görmedim.

  • auroraaurora  (03.08.24 16:19:13)
Manisalıyım. Kabuğuyla yerim.

  • lüzumsuz adam  (03.08.24 16:20:09)
Bazı kabuklar zar gibi ince bazıları da ağzını buracak kadar kalın oluyor, insanlar kalın kabukluya alışmışsa kabukları ince olanı da soyuyorlardır, cinsine göre değişir

incir ağacınız varsa değerini bilin şu ara pazarlarda kilosu 100-150 lira
  • grimavi  (03.08.24 16:21:44)
bazilarinin kabugu soyulmuyor cok yumusak ve ezilmis gibi oluyor o zaman soymadan yerim. ama genelde soyup yerim, bursaliyim.

  • in vino veritas  (03.08.24 16:26:00)
Karadenizliyim kendim topladıysam birini soyarım birini soymam çeşit olur her şekilde yerim

  • kisa  (03.08.24 16:38:28)
İzmirliyim. Soyar yeriz.

  • juliette  (03.08.24 16:41:19)
Yeşil inciri soymadan yemek daha mantıklı, çünkü kabuğu da tatlı oluyor. Ama İstanbul tipi mor inciri soymak lazım, çünkü kabuğunun tadı güzel değil. Bzide İstanbul'luyuz, herkes soyuyor ama ben yeşi inciri soymadan yiyorum

  • PhoenixRising  (03.08.24 16:55:54)
Soymam soyulduğunu da görmedim ama içini emcükleyip kabuğunu atarım.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (03.08.24 17:01:01)
annem ve babam soyar. ben soymam. paşa gönlüne kalmış.
biz hepimiz istanbulluyuz. benim çocukluğum trakya'da geçti.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (03.08.24 17:02:24 ~ 17:02:59)
Soymadan yerim, istanbulluyum, ben de soyanlari ilk gordugumde sasirmistim, onlar da istanbullu idi.

  •   (03.08.24 18:10:43)
Aydınlyım, soyarak yeriz.

  • hayalhayal  (03.08.24 18:34:36)
Direkt kabuğu kemiği iliği ile yenir

  • basond  (03.08.24 21:15:41 ~ 21:16:49)
Netleştirmek adına, kabuğu soyulmadan yemekten kasıt kabuğuyla birlikte (kabuk dahil) yemek değil mi? Eğer öyle değilse boşa şaşırmış olacağım @kaleci saçlı forvetin yazdığını görünce dank etti.

  • akhenaten  (03.08.24 21:58:22 ~ 21:59:33)
Akdenizli cevabı gelmemiş sanırım, ben bildireyim.

Kabuklu yiyorum ve çok seviyorum o şekilde ancak eşim komşu kasabadan ve o soyarak yiyor. Onunkinin sadece alışkanlık olduğunu düşünüyorum, benimki ise öyle sevmek ve genel olarak kabukların yenilmesi gerektiği ile ilgili.
  • va  (03.08.24 22:58:27)
İstanbul'da doğup büyümüş Egeliyim. Kabuğunu soymadan yerim, çevremde soyup yiyen kimse de yok.

  • moonie  (03.08.24 23:02:01)
soyarızzz

  • mysql34  (03.08.24 23:18:46)
kabugu kalinlar haric soyuldugunu gormedim. ege.
ekstra: almanya'da incir nasil yenir? birseyi gormustum markette, ikiye kesip, icini kasikla alin diye ama cok oldu detay hatirlamiyorum :D.

  • Coma  (03.08.24 23:18:55)
İstanbulluyum soyuyordum
Hatay/mardin tarafindan bi abim direk gomuyordu

  • Zetnikov  (04.08.24 11:33:57)