İş değiştirmek mantıklı mı ?

Şu an çalıştığım yerde işi öğrendim diyebilirim, doğru düzgün çalıştığım ilk iş yeri 7-8 aydır çalışıyorum. maaşı 27 bin lira. şirket herkese %25 zam yaptı eğer yapmasalardı yöneticiler benim için konuşacaklardı bırakmak istemiyorlar yani.

kariyer.net de cv güncellemiştim bilindik bir yer cv yi görmüş mülakata çağırdılar. muhtemelen olur gibi burası ama içimde korku var çünkü bana göre başlangıç üstü seviyedeyim. maaşım da bu seviye için ideal.

30 bin lira falan verseler kabul etmem gerek yok 3 bin lira için iş değiştirmeye ama 35-40 verseler bu sefer o paranın hakkını vermemi isteyecekler ben de o seviyede olduğumu DÜŞÜNMÜYORUM. birde ne tip insanlarla karşılaşıcam bilmiyorum.

ne yapılır bu tip durumlarda ?

sizin gibi naif insanlar kalmadı lakin artık iş yaşamı yapmadığın/olmadığın 1000lerce özelliğini sıralamak üzerine kurulu, excel biliyoum diyen adam sadece toplama yapabiliyor çıkıyor, bu düşünceleriniz ile iş yaşamında hakkınız çok yenir, kendinizi küçümsemeyin zaten iş görüşmesinde size sorularından anlamışlardır ne kadar biliyorsunuz, bilmesenizde kendileri sormamışsa bu yine onların sorunu. kaldı ki yeni işe girince illa ki birinden yine bazı şeyleri öğrenicesiniz.
fazlasını kovalayın 35-40 kabul edin siz zaten verilen işi hızlı öğrenip yapacak biri gibisiniz.
fırsat doğduysa yeni yerle devam edin, ne kadar çok firma tanırsanız o kadar çok fazla şey öğrenirsiniz
  • eja  (02.08.24 23:22:32)
30 üstü verilerse arkana bakma. para için çalışılır. iş yapamayacağını da düşünme eğer düşürsen aklına (bkz: osman tural) gelsin.

  • paudi  (03.08.24 00:12:05 ~ 00:12:22)
+ 7/8 aydan beri calisilan bir yerden +%10 icin cikilmaz.
+ 7/8 ay icinde cok cok iyi bir teklif yok ise, baska yere ziplamak tavsiye edilmez, CV'de sikinti yaratir surekli ziplamak.
+ "ben o seviyede degilim" yanlis bir bakis acisi, bunun kararini isveren verir. Sen pazarligina bakacaksin, yoksa surekli az paraya calisirsin. 1 ay calistigi yer ile alakali 1 tam sayfa CV doldurani gordum, su projeye katki sundum, bu projeyi yuklendim vs diye. Herkes kuru siki salliyor malesef.

ozetle: 40k verirlerse gidilebilir, ben olsam altina gitmem.
  • cooperr  (03.08.24 01:16:22)