Çekirdek Kahve

Hangi markanın kahvesini kullanıyorsunuz?
Hangi özelliklerinden memnunsunuz?

Ben standart espresso makinesi kullanıyorum philips'in latte go'su var.
Olabildiğinde orta kavrulmuş ve sert kahve seviyorum şu an kullandığım kahve bir süredir sanki bozdu gibi, yeni bir marka araştırıyorum bu yüzden.

Teşekkürler.

Çekirdeğin özelliği dediğin şey tat profili, gövdeli ya da çiçeksi gibi profillerin hangisini tercih edeceğine göre memnuniyet değişir.

Nasıl demlediğini(makine v60 filtre espresso vs) belirtirsen daha isabetli öneriler gelir.

Kavuruculardan alıyorum ben kahve; coffee department, kafein kültür, null, boxx, montag.
  • Bruce  (31.07.24 14:18:20)
Kahve dünyasının kahveleri fiyat performans bence, yani hem fiyat olarak uygun hem de aromasını kaybetmemiş çekirdekler

Geçen hafta 250gr colombia carrefourda 200 liradan 150ye inmişti denk gelirsen bir dene, fakat çekirdek olarak değil de pakette öğütülmüş olarak satılıyor
  • grimavi  (31.07.24 14:18:35)
@Bruce; Soruya detayları ekledim hocam.

@grimavi; Carrefour'dakileri deneyip sevmedim, Kahve dünyasından da eskiden öğütülmüş alırdım eh işteydi. Çekirdeklerini önerirseniz deneme listeme ekleyeceğim teşekkürler.
  • mutekebbir  (31.07.24 14:28:56)
sanal baharat, addis ababa coffee, moliendo genelde buralardan alıyorum.

  • inheritance  (31.07.24 14:33:41)
Jacobs.

  • numlock  (31.07.24 14:42:28)
ben hep sundan aliyorum:
www.sanalbaharat.com

cift kavurma cekirdek olarak. aroma falan umrumda degil, sadece kafein ve sertlik acisindan tercih ediyorum.

eger guzel kahve icmek istiyorsan kronotrop veya petra'dan alabilirsin.
  • arakaali  (31.07.24 15:08:45)
Çekirdek kahvede, çekirdeğin kalitesi kadar ne zaman kavrulduğu da çok önemli. Piyasada marketlerde satılan kahveler aylar öncesinden kavrulmuş oluyor. Bayatlamış kahveleri inanılmaz fiyatlardan satıyorlar.

Ben bir süredir coffeetropic sitesinden alıyorum. kavurma tarihleri sipariş tarihine çok yakın oluyor.
  • thracia  (31.07.24 16:06:02)
Türkiye'de internetten alınan Lavazza filan sahte çıkabiliyor. Baya da bilindik sitelerden alındığı halde.

Yurtdışından gelirken toplu olarsk alıyorum.

Lavazza Crema E Aroma espresso alıyorum..9-11 Euro arası değişiyor fiyatı.

Burada Rossman da gözüme çarptı. Stok azalırsa denerim bir gün.
  • nop  (31.07.24 21:56:01)
julius meinl'ın kahvesini alıyorum. bazen jubiläums alıyorum ama şu an evde präsident var. bazen de eza organico alıyorum.
ihtiyacım kadar çekip moka potta yapıyorum. hepsini tek seferde çekince bayatlıyor gibi hissediyorum.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (31.07.24 22:13:02)
montag'ın luna'sını kullanıyorum şu sıra.

  • titanyum22  (31.07.24 23:38:47)
Starbucks

  • sonhakan  (01.08.24 08:04:18)