Polisiye Kitap Serileri (Tess Gerritsen Benzeri)

Tess Gerritsen'in Türkçe'ye çevrilmiş Jane Rizzoli & Maura Isles serisinin bütün kitaplarını okudum.

Ahmet Ümit ile Agatha Christie yazılmasına gerek yok. Sonuçta Polisiye Giriş Kitapları. Tabii Tess Gerritsen'de popüler biri yazar.

Neyse Jean-Christophe Grange'i bir dönem okumuştum. Dolasıyla konu dışı.

Benzer tarzda hangi seriler var?

kesinlikle John Verdon serisi diyebilirim. verdon 'ın kitapları, grange ın kitaplarından daha keyifli geliyor bana. bir de seri değil ama jd barker ın üçlemesi var; 4. maymun, 5. cinayet, 6. yaramaz çocuk adında, son yıllarda okuduğum en sürükleyici kitaplardandı.

ayrıca verdon 'ın kitaplarında başrol dedektif aynı ancak konular farklı ve kitaplar birbiriyle bağlı değil arada küçük atıflar yapılsa bile takip eden bir olay yok kitaplar arasında. diğer bahsettiğim üçleme birbirinin devamı halinde.
  • hypathia  (27.07.24 21:40:10 ~ 21:41:50)
John Verdon kitapları bi ara baya popüler olmuştu. İlk iki kitabını okudum sonra devam etmedim onlar fena değildi sürükleyiciydi ama ben çok polisiye hastası değilim, genel tür içindeki kalitesi nasıldır bilemiyorum. Aklından Bir Sayı Tut ilk kitabı, oradan başlayabilirsiniz

  • nundu  (27.07.24 21:40:11)
Benzer değil ama ben de Celil Oker'in Remzi Ünal serisini önereyim.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (27.07.24 22:03:45)
Bu türün en iyisi kızıl ejder-kuzularin sessizligi- hannibal- hannibal doğuyor serisi.

Diğeri jo nesbo' nün dedektif Harry hole serisi

Diğeri maxime chattam in kotu ruh, karanligin soluğu ve kara büyü üçlemesi

Diğeri de henning mankell' in her kitapta daha da mükemmellesen kurt wallander serisi
  • deer hunter  (27.07.24 22:07:20)
Bu arada John verdon ve Ahmet Ümit polisiye' nin yuzkarasi bence

  • deer hunter  (27.07.24 22:10:47)
Yazdıklarımın hepsini okumadım, bazıları polisiyeci arkadaşlarımdan bildiğim kitaplar:
www.goodreads.com
Üst Kattaki Aile var, ikinci kitabı da çevrildi.

www.goodreads.com
Birimiz yalan söylüyor, Birimiz ölmek üzere, Birimiz geri dönüyor üçlüsü var. Bu yazarın başka kitapları da çevrildi.

www.goodreads.com
Bu serinin ilk iki kitabı çevrildi.

www.goodreads.com
Bu serinin en az dört kitabı çevrildi, devamından emin değilim.
  • kobuzchu kiz  (27.07.24 22:12:06)
@kobuzchu kiz Teşekkür ederim. Güzel bir referans oldu

@mirket, Yani sayılır Polisiye diye geçiyor tabii. Derin bir kitap ama yine de polisiye.

@Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet, Remzi Ünal serisini okudum. Çok güzel bir seri.

@deer hunter, Henning mankell'e bakayım
  • put it in your appropriate place  (27.07.24 22:35:53)
Harlan Coben
Maxime Chattam

  • pianeta  (27.07.24 22:36:15)
celil oker kitapları var. tam seri değil, daha çok agatha christie kitapları gibi. belli bir karakter var, remzi ünal, kitaplarda olaylar onun etrafında şekilleniyor.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (27.07.24 23:28:09)
Şiro hamao.

  • numlock  (28.07.24 01:17:23)
iskandinav polisiyesi seviyorsanız jo nesbo'nun harry hole serisine +1 diyeyim. doğan kitap tüm seriyi bastı. hala da yazılmakta olan güncel bir seri. harry hole her kitapta ayrı bir davayı çözüyor.

  • sir gawain  (28.07.24 02:11:25)
Benzerlikten kastın genelde katil-sıradaki kurban ve destekçisi temasını kullanarak dizi gibi yazması ise benzerine denk gelmedim. Yine de bunun şevkimi kırmasına izin vermeyip güncellerden sürükleyici birkaç tane önereceğim agsh.
Bunlar Tess e kıyasla, kurbandan çok katili bulmaya odaklanan 'ne haltlar dönüyor' tadında polisiye-gerilim kitapları.

Hannah gardiner'ı kim öldürdü
Felix evinde neler oldu
Hizmetçi (bu zorlarsak biraz benziyor olabilir)
Ne yaptığını biliyorum
  • juliette  (28.07.24 02:11:59)